Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

3/4/2024

Ελεγκτής Ποιότητας

Τεχνικοί ΕΠΑΛ / ΙΕΚ - Βοηθοί

Πόλη ΞΑΝΘΗ

Η Sunlight Group Energy Storage Systems είναι μια παγκοσμίως κορυφαία εταιρεία τεχνολογίας και πάροχος καινοτόμων βιομηχανικών λύσεων αποθήκευσης ενέργειας, με εμπειρία 30+ ετών. Ειδικευόμαστε στην ανάπτυξη και παραγωγή μπαταριών μολύβδου-οξέος, ιόντων λιθίου και συστημάτων αποθήκευσης ενέργειας για βιομηχανική χρήση και εφαρμογές ESS. Τα προϊόντα αυτά κατασκευάζονται και συναρμολογούνται στις υπερσύγχρονες εγκαταστάσεις της Sunlight στην Ελλάδα, την Ιταλία και τις ΗΠΑ και διανέμονται σε περισσότερες από 115 χώρες.

Με γνώμονα τη δέσμευσή μας να εμπνέουμε τους ανθρώπους μας και να ξεκλειδώνουμε τις δυνατότητές τους, δημιουργήσαμε ένα ευέλικτο και καινοτόμο περιβάλλον που προωθεί την ανοιχτή επικοινωνία και τη συνεργασία, προσφέροντας παράλληλα ευκαιρίες συνεχούς μάθησης και ανάπτυξης στα 3.100+ άτομα που απασχολούμε σε ολόκληρο τον οργανισμό.

Επιδιώκοντας να ενδυναμώσουμε ακόμη περισσότερο την ομάδα μας με την προσθήκη νέων, φιλόδοξων ταλέντων, αναζητάμε έναν Ελεγκτή Ποιότητας για το εργοστάσιό της Sunlight στο Νέο Όλβιο Ξάνθης.

Αρμοδιότητες:
  • Επιβλέπει τις διαδικασίες προκειμένου να διασφαλίζεται ότι ακολουθούν τις προδιαγραφές της παραγωγής
  • Προτείνει διορθώσεις όπου χρειάζεται κατά τη διάρκεια της παραγωγικής διαδικασίας
  • Κάνει ελέγχους, δοκιμές και μετρήσεις σε υλικά και σε ημιέτοιμα παραγώμενα προϊόντα
  • Αποδέχεται ή απορρίπτει τελικά προϊόντα καθώς επίσης απομακρύνει όλα τα προϊόντα και τα υλικά που δεν πληρούν τις απαιτούμενες προδιαγραφές
  • Κάνει αναφορά στον Υπεύθυνο του τμήματος για τα ευρήματα της επιθεώρησης και των δοκιμών που έχει πραγματοποιήσει, όπως βάρη, θερμοκρασίες, ποιότητες, περιεκτικότητα σε υγρασία και ποσότητες
  • Τεκμηριώνει τα αποτελέσματα της επιθεώρησης συμπληρώνοντας λεπτομερείς αναφορές και αρχεία απόδοσης
  • Επιλύει άμεσα ζητημάτων που σχετίζονται με την ποιότητα

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος τεχνικής σχολής (ΟΑΕΔ, ΙΕΚ, ΕΠΑΛ, TEI)
  • Επαγγελματική εμπειρία σε βιομηχανικό περιβάλλον θα θεωρηθεί προσόν
  • Βασική γνώση Η/Υ & Αγγλικών
  • Δυνατότητα εργασίας σε 3 βάρδιες
  • Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας, υπευθυνότητα και συνέπεια
  • Φιλοδοξία για συνεχή εκπαίδευση και εξέλιξη
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για τους άνδρες υποψηφίους

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Μετακίνηση από και προς τις εγκαταστάσεις με λεωφορείο της εταιρίας από Καβάλα, Ξάνθη και Κομοτηνή
  • Πρόγραμμα ιδιωτικής ιατροφαρμακευτικής ασφάλισης για όλη την οικογένεια
  • Δυναμικό και σύγχρονο εργασιακό περιβάλλον εργασίας
  • Διαρκή εκπαίδευση, επιμόρφωση και ευκαιρίες για επαγγελματική ανάπτυξη