Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
17/4/2024

Χειριστής Κλαρκ – Αποθηκάριος

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Ανώνυμη εταιρία επιθυμεί να προσλάβει υπάλληλο ως χειριστή ανυψωτικού μηχανήματος (κλαρκ), για υποστήριξη των λειτουργιών της αποθήκης της, στην περιοχή Ανατολικής Θεσσαλονίκης.
Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Ο Χειριστής Κλαρκ – Αποθηκάριος θα αναλάβει τις παρακάτω αρμοδιότητες:
  • Φορτώσεις – Εκφορτώσεις φορτηγών οχημάτων (επικαθήμενα, συρόμενα, κοντέινερ).
  • Χειρισμός ηλεκτροκίνητου & πετρελαιοκίνητου περονοφόρου ανυψωτικού οχήματος (κλάρκ) ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ η άδεια χειρισμού.
  • Παραλαβή, εκφόρτωση και τοποθέτηση εμπορευμάτων/προϊόντων καταλλήλως στο χώρο αποθήκευσής τους.
  • Εκτέλεση παραγγελιών σύμφωνα με την ημερήσια φόρτωση ανά οδηγό.
  • Ταξινόμηση και οργάνωση των αποθεμάτων και του χώρου της αποθήκης, προετοιμασία αποθήκης για την εμφιάλωση και συνεργασία με τη γραμμή εμφιάλωσης για την ταξινόμηση των αποθεμάτων.
  • • Συμμόρφωση με τους κανόνες Υγιεινής και Ασφάλειας της εταιρείας.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Δίπλωμα χειριστή μηχανημάτων έργου
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Ικανότητα επικοινωνίας και ομαδικής εργασίας
  • Υπευθυνότητα, ευστροφία και ευγένεια

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών.
  • Πλήρης απασχόληση & ασφάλιση.
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.