Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

29/03/2024

Ηλεκτρολόγος βάρδιας Τεχνικής Υπηρεσίας

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Το Κέντρο Ιατρικής Αποθεραπείας & Αποκατάστασης EUROMEDICA ΑΡΩΓΗ στην Θεσσαλονίκη:

Ηλεκτρολόγο βάρδιας Τεχνικής Υπηρεσίας

Σχετικά με τη θέση:

Ο Ηλεκτρολόγος βάρδιας Τεχνικής Υπηρεσίας είναι υπέυθυνος για την ολοκλήρωση των προγραμματισμένων εργασιών της βάρδιας στον απαιτούμενο χρόνο, με ασφάλεια & τήρηση των συνοδευτικών αρχείων, την αποκατάσταση βλαβών τμημάτων που δηλώνονται κατά τη διάρκεια της βάρδιας στην Τεχνική Υπηρεσία σύμφωνα με την προβλεπόμενη διαδικασία και τηρώντας τους κανονισμούς ασφάλειας στην εργασία, καθώς και την επικοινωνία με τα τμήματα της κλινικής σχετικά με την αποκατάσταση βλαβών που προκύπτουν στη βάρδια και ενημέρωση τεχνικής υπηρεσίας σύμφωνα με την προβλεπόμενη διαδικασία.

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Καθημερινός έλεγχος λειτουργίας εξοπλισμού Η/Μ κλινικής
  • Προγραμματισμένες & Μη εργασίες συντήρησης Η/Μ εξοπλισμού
  • Συντήρηση μηχανικών μερών Βιοϊατρικού Εξοπλισμού
  • Συντήρηση Πισίνας
  • Τήρηση αρχείου συντηρήσεων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Ηλεκτρολόγου (Τ.Ε.Ι. / Ι.Ε.Κ. / ΕΠΑΛ) – Επιθυμητή η Άδεια Ηλεκτρολόγου Α’ Ειδικότητας
  • Εμπειρία σε συντήρηση βιομηχανικού εξοπλισμού
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ικανότητα διαχείρισης έργων / βλαβών υπό πίεση
  • Εμπειρία σε κατασκευές δικτύων / καλωδιώσεων / ηλ.πινάκων / φωτισμού
  • Εμπειρία σε εργασία σε ομάδα & σε βάρδιες
  • Πρωτοβουλία για εκτέλεση εργασιών
  • Εμπειρία σε συντήρηση κτιριακών εγκαταστάσεων
  • Εμπειρία σε συστήματα αυτοματισμού
  • Εμπειρία σε συστήματα κλιματισμού
  • Εμπειρία σε υδραυλικές εγκαταστάσεις
  • Εμπειρία σε συστήματα αερίων
  • Βασικές Γνώσεις Αγγλικής Γλώσσας
  • Εμπειρία σε εφαρμογή κανόνων ασφαλούς εργασίας
  • Γνώσεις Χρήσης Η/Υ (Word, Excel, Int. Browser)

Παροχές

  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Ευκαιρίες εξέλιξης