Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

15/10/2021

IT Support (Hardware & Δίκτυα)

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Μεγάλη ΑΕ με ηγετική θέση στον κλάδο της αναζητά  IT Assistant,

Περιγραφή θέσης εργασίας:

Τα αντικείμενο εργασίας του κατάλληλου υποψήφιου είναι η υποστήριξη των συναδέλφων σε θέματα ΙΤ. Ειδικότερα, ο ρόλος του IT Assistant, περιλαμβάνει τον καθημερινό έλεγχο της ομαλής λειτουργίας των συστημάτων (Hardware & Δίκτυα) και την άμεση επίλυση σχετικών προβλημάτων.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Πληροφορικής ή Ηλεκτρονικής ή συναφές αντικείμενο (κατά προτίμηση εξειδίκευση σε Hardware & Δίκτυα)
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για άνδρες υποψήφιους)

Επιθυμητά προσόντα:

  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση σε επισκευές/αναβαθμίσεις Η/Υ
  • Βασικές γνώσεις στα δίκτυα (TCP/IP, VLAN, Firewall, MTCNA κ.α.)
  • Γνώση τεχνολογιών Hyper-V / VMs
  • Εξοικείωση με τεχνολογίες VOIP και SIP πρωτόκολλο επικοινωνίας
  • Χειρισμός τηλ. Κέντρου (Asterisk-Elastix)

Παροχές

  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχής εκπαίδευση σε νέες τεχνολογίες
  • Συμμετοχή σε σεμινάρια
  • Εταιρικό Smartphone και Laptop