Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
24/4/2024

Buyer

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΣΠΑΤΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η Apella S.A, οργανισμός επισκευής και συντήρησης απαρτίων αεροσκαφών (Component MRO), με έδρα τα Σπάτα, αναζητά Buyer για το Τμήμα Προμηθειών, για πλήρη απασχόληση.

Ενδεικτικές αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση αγοραστικών αναγκών του οργανισμού
  • Δημιουργία, οργάνωση, αποστολή παραγγελιών με βάση τις ανάγκες και τον προγραμματισμό
  • Επικοινωνία με λοιπά τμήματα του οργανισμού για την αποτελεσματική διεκπεραίωση των αγορών
  • Έρευνα αγοράς και εύρεση προμηθευτών για ζητούμενα αγαθά και υπηρεσίες
  • Αξιολόγηση προσφορών και προμηθευτών
  • Διαπραγμάτευση και συμφωνία όρων συμβάσεων, τιμών κ.α.
  • Εκτέλεση εργασιών σύμφωνα με εσωτερικές οδηγίες

Απαραίτητα Προσόντα

  • 3-5 χρόνια ανάλογης εμπειρίας σε Τμήμα Προμηθειών
  • Τίτλος σπουδών σε σχετικό αντικείμενο
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Άριστος χειρισμός Η/Υ
  • Καλή γνώση Microsoft Office
  • Οργανωτικές ικανότητες
  • Επικοινωνιακές και διαπροσωπικές δεξιότητες
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Τήρηση χρονοδιαγραμμάτων

Επιθυμητά προσόντα:

  • Eμπειρία στον αεροπορικό κλάδο
  • Γνώση συστημάτων ERP

Παροχές

  • Ιδιωτική ασφάλιση
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Ευκαιρίες εξέλιξης

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.