Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

14/03/2024

Βοηθός Λογιστή - Cost Controller

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

H Perfect Pet, ηγέτης στον κλάδο των κατοικίδιων ζώων συντροφιάς, επιθυμεί να προσλάβει φιλόδοξο και δυναμικό υπάλληλο για τη θέση Βοηθός Λογιστή (Βιβλία Γ Κατηγορίας) για τις εγκαταστάσεις της στον Ασπρόπυργο.

Αρμοδιότητες:

  • Τήρηση Βιβλίων Γ Κατηγορίας
  • Έλεγχος και καταχώρηση παραστατικών, εισπράξεων, πληρωμών, τιμολογίων και λογιστικών εγγραφών
  • Διαχείριση και συμφωνία my Data
  • Προετοιμασία μηνιαίων και ετήσιων φορολογικών υποχρεώσεων και οικονομικών καταστάσεων σε συνεργασία με τον εξωτερικό λογιστή
  • Προετοιμασία και διενέργεια πληρωμής υποχρεώσεων σε Ελλάδα και εξωτερικό
  • Παρακολούθηση αξιογράφων
  • Παρακολούθηση / συμφωνία Τραπεζών και διαχείριση δανειακών υποχρεώσεων
  • Προετοιμασία μισθοδοσίας σε συνεργασία με το τμήμα HR και τον εξωτερικό λογιστή
  • Συνεργασία με εξωτερικό συνεργάτη για υλοποίηση προγραμμάτων ΕΣΠΑ

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πενταετή εργασιακή εμπειρία σε οργανωμένο λογιστήριο με διπλογραφικά βιβλία
  • Πτυχίο Ανώτατης Σχολής Οικονομικής κατεύθυνσης
  • Αρίστη γνώση προγραμμάτων MS OFFICE & ERP συστημάτων (θα συνεκτιμηθεί προϋπηρεσία στο ERP της Entersoft το EBS)
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Καλή γνώση φορολογικής νομοθεσίας , ΦΠΑ , Δηλώσεων VIES , INTRASTAT.
  • Γνώση και εργασιακή εμπειρία σε θέματα μισθοδοσίας
  • Ικανότητα αποτελεσματικής επικοινωνίας

Παροχές

  • Δυναμικό εργασιακό περιβάλλον σε μια συνεχώς αναπτυσσόμενη ελληνική εταιρία
  • Σύμβαση εργασίας πλήρους απασχόλησης με ανταγωνιστικές αποδοχές αναλόγως προσόντων και εμπειρίας
  • Πρόσθετη ιδιωτική ασφάλιση
  • Συνεχής εκπαίδευση