Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

20/08/2021

Μηχανικός Βάρδιας

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΛΑΡΙΣΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Έχεις εμπειρία ως Μηχανικός Βάρδιας και αναζητάς το επόμενο βήμα στην καριέρα σου;

Θα ήθελες να εργαστείς σε μια μεγάλη και δυναμική εταιρεία στον κλάδο των τροφίμων;

Αν η απάντηση είναι θετική, έχουμε την κατάλληλη ευκαιρία για σένα!

Ο/Η Μηχανικός Βάρδιας θα έχει τις εξής αρμοδιότητες:

  • Εξασφάλιση της ομαλής λειτουργίας της παραγωγής κατά τη διάρκεια της βάρδιας του, σύμφωνα με το πρόγραμμα παραγωγής
  • Έλεγχος της ορθής λειτουργίας των μηχανών
  • Επίλυση και πρόληψη προβλημάτων στην παραγωγή
  • Χειρισμός των μηχανημάτων των γραμμών παραγωγής
  • Ενέργειες για τη βελτίωση της λειτουργίας των μηχανών και των γραμμών
  • Προγραμματισμός και παρακολούθηση του πλάνου συντήρησης των μηχανημάτων
  • Συνεργασία με τα υπόλοιπα τμήματα της παραγωγής

Απαραίτητα Προσόντα

Ο/Η Μηχανικός Βάρδιας θα πρέπει να διαθέτει:
  • Πτυχίο ΤΕΙ ή ΕΠΑΛ Μηχανολόγου ή Ηλεκτρονικού Μηχανικού ή παρεμφερούς αντικειμένου
  • Αντίστοιχη εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον 2 ετών
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Καλή γνώση Η/Υ
  • Δυνατότητα εργασίας σε βάρδιες
  • Εξαιρετικές ικανότητες επικοινωνίας, οργάνωσης και επίλυσης προβλημάτων

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει στον/στην Μηχανικό Βάρδιας:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Επιπρόσθετες παροχές
  • Δυνατότητες συνεχούς εκπαίδευσης και επαγγελματικής εξέλιξης
Αν το προφίλ σου ταιριάζει στις απαιτήσεις της θέσης Μηχανικός Βάρδιας, κάνε την αίτησή σου τώρα και στείλε το βιογραφικό σου.

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την θέση Μηχανικός Βάρδιας μπορείτε να επικοινωνείτε καθημερινά 09:00-17:00 με την Γεωργία Χριστοδούλου στο +302310417119 #jobsengineering

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις είναι απόλυτα εμπιστευτικές.