Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

26/03/2024

Engineer Project Manager

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

H εταιρία ανάπτυξης οικιστικών ακινήτων SLiQ αναζητά Μηχανικό Project Manager για μόνιμη εργασία. Η εταιρία, που έχει έδρα στη Θεσσαλονίκη, ειδικεύεται στο σχεδιασμό, την αδειοδότηση και την κατασκευή οικιστικών ακινήτων, ενώ προγραμματίζεται και η επέκταση στην Αθήνα.

Η θέση απευθύνεται σε άτομο με εμπειρία στον χώρο της κατασκευής ακινήτων, συντονισμό συνεργείων, καταγραφή υλικών και επίβλεψη κατασκευής των έργων. Ο ρόλος αναφέρεται στον Managing Director.

Σύνοψη Θέσης Εργασίας:

Τόπος: Θεσσαλονίκη (έδρα επιχείρησης Καλαμαριά)

Τμήμα: Ανάπτυξης & Κατασκευών -

Θέση: Μισθωτή / Πλήρους Απασχόλησης

Βασικές Αρμοδιότητες:

  • Επίβλεψη εργοταξίου σε διαφορετικά έργα και τοποθεσίες στην πόλη
  • Καταγραφή και ενημέρωση της προόδου εργασιών κάθε εργοταξίου, υλικά που απαιτούνται προς παραγγελία, τεχνικά ή άλλα προβλήματα που ανακύπτουν, με στόχο την επίλυση όλων των ζητημάτων γρήγορα και αποτελεσματικά
  • Παρακολούθηση οικοδομικών υλικών με στόχο την ομαλή πρόοδο του έργου βάσει χρονοδιαγράμματος, π.χ. παραλαβή, καταμέτρηση, καταγραφή, παραγγελία υλικών από προμηθευτές
  • Διαχείριση και συντονισμός συνεργείων, εργατών, μηχανικών και άλλων ειδικοτήτων που εμπλέκονται στην κατασκευή
  • Συνεργασία με αρχιτέκτονες, μηχανικούς και σχεδιαστές με στόχο την επίτευξη του επιθυμητού σχεδιαστικού και τεχνικού αποτελέσματος
  • Παρακολούθηση συμβάσεων και παραδοτέων / εργασιών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απαραίτητη Εμπειρία: 2-3 χρόνια εμπειρία σε κατασκευαστικά έργα (ιδανικά οικιστικά)
  • Εμπειρία στο Site/Construction Project Management
  • Διαχείριση συνεργείων - Επίβλεψη εργοταξίου
  • Πτυχίο Πολιτικού Μηχανικού (ΑΕΙ/ΤΕΙ) ή σχετικές σπουδές
  • Γνώση MS Office και κάποιου σχεδιαστικού προγράμματος (π.χ. Archicad ή αντίστοιχου) θα εκτιμηθούν
  • Δημιουργικότητα, υπευθυνότητα και ανάληψη πρωτοβουλιών
  • Ικανότητα εύκολης ένταξης σε κάθε ομάδα εργασίας
  • Επικοινωνιακή ευχέρεια και κοινωνικές δεξιότητες
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Δίπλωμα οδήγησης μοτοσυκλέτας