Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

20/03/2024

Υπεύθυνος Ποιότητας

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΘΗΒΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Palaplast είναι μια από τις δυναμικότερες βιομηχανίες παραγωγής πλαστικών σωλήνων και εξαρτημάτων. Σήμερα, η Palaplast παράγει σωλήνες και εξαρτήματα άρδευσης και έχει επεκταθεί στους κλάδους της ύδρευσης, της θέρμανσης και της προστασίας καλωδίων οπτικών ινών. Η γκάμα των προϊόντων της ξεπερνά τους 4500 κωδικούς και η παραγωγική της δυναμικότητα τους 20.000 τόνους το χρόνο. Η συνεχής τεχνολογική της ανάπτυξη, η εύρεση μεθόδων παραγωγής που συμβάλλουν στη μείωση του κόστους και η εξασφάλιση της ποιότητας έχουν θέσει την Palaplast ηγέτη στον ελλαδικό χώρο, με διαρκή παρουσία σε περισσότερες από 70 χώρες παγκοσμίως, συγκαταλέγοντας την στους πρωτοπόρους του κλάδου της.

Για τις εγκαταστάσεις του εργοστασίου της στη Θήβα η εταιρία αναζητά:
Υπεύθυνο Ποιότητας

Αρμοδιότητες:

  • Εποπτεία τμήματος Ελέγχου Ποιότητας
  • Διαστασιολογικοί έλεγχοι
  • Έλεγχοι αντοχής (πίεση, θερμοκρασία, κρούση)
  • Έλεγχος Α΄ και Β΄ υλών
  • Έλεγχος συνταγών παραγωγής
  • Έλεγχος τήρησης διαδικασιών ISO

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος ΑΕΙ/ΤΕΙ
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικής γλώσσας
  • Γνώση Η/Υ, MS office (Word, Excel)
  • Γνώση συστημάτων ISO 9001
  • Εμπειρία σε σχήματα ελέγχου και σε βιομηχανικό περιβάλλον
  • Γνώση ιδιοτήτων και διαδικασιών επεξεργασίας των πλαστικών υλικών

Παροχές

  • Άμεση πρόσληψη
  • Ανταγωνιστικός μισθός αναλόγως προσόντων
  • Παροχή διατακτικών σίτισης ανά μήνα
  • Κάλυψη εξόδων μετακίνησης σε άτομα εκτός περιοχής Θήβα
  • Ενδοεπιχειρησιακή εκπαίδευση και επαγγελματική ανάπτυξη
  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον