Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

8/6/2023

Αισθητικός – Trainer για φαρμακεία & Δερματολογικά Ιατρεία

Ομορφιά, Περιποίηση - Fitness

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η INGROUP, αναζητά για πολυεθνική εταιρεία-πελάτη που δραστηριοποιείται στο χώρο των καλλυντικών:

ΑΙΣΘΗΤΙΚΟ – TRAINER
ΓΙΑ ΦΑΡΜΑΚΕΙΑ - ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΙΚΑ ΙΑΤΡΕΙΑ

Ρόλος / αρμοδιότητες

  • Προετοιμάζει και υλοποιεί τα events στα φαρμακεία με στόχο την αύξηση πωλήσεων (sell out) & την προσέλκυση καταναλωτών, σύμφωνα με τo εμπορικό πλάνο ανάπτυξης της μάρκας.
  • Ενισχύει και προάγει την επιχειρηματική δραστηριότητα της μάρκας μέσω της εκπαίδευσης των προϊόντων, του μοντέλου εξυπηρέτησης και τις αξίες της μάρκας. Προσαρμόζει τα επιχειρήματα ανάλογα με τον συνομιλητή του και σύμφωνα με τις ανάγκες του συνεργάτη, την επικοινωνία και τα εργαλεία της μάρκας. Προετοιμάζει το περιεχόμενο και τη ροή του προγράμματος.
  • Επισκέπτεται και εκπαιδεύει οnline η/και offline προσωπικό δερματολογικών ιατρείων όπου έχει τοποθετηθεί η μάρκα
  • Ενεργεί ως εκπρόσωπος της μάρκας στα media, μεταδίδοντας προγραμματισμένες θεματικές ενότητες σε καταναλωτές, με στόχο την αύξηση της αναγνωρισιμότητας της μάρκας.
  • Δημιουργεί και ενισχύει τις διαπροσωπικές σχέσεις με τους συνεργάτες στα σημεία πώλησης (φαρμακεία και δερματολογικά ιατρεία) με σκοπό τη θετική προδιάθεση στη μάρκα.
  • Ελέγχει την εικόνας της μάρκας στο σημείο πώλησης (φαρμακεία) και κατευθύνει ανάλογα το σημείο.
  • Καλή γνώση του ανταγωνισμού και της αγοράς γενικότερα αλλά και αντίληψη των αναγκών του καταναλωτή.
  • Συμμετέχει σε Συνέδρια και PR Εκδηλώσεις της μάρκας.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Αισθητικής
  • Εμπειρία στην πώληση τουλάχιστον δύο ( 2) , ιδανικά στο κανάλι του φαρμακείου η δερματολογικού ιατρείου ή στο κανάλι επιλεκτικής διανομής.
  • Εμπειρία σε εφαρμογές καμπίνας απαραίτητο προσόν
  • Επαγγελματική εικόνα, ικανότητα να λειτουργήσει ως ambassador του brand
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες και υψηλό βαθμό ενσυναίσθησης
  • Δίπλωμα οδήγησης
  • Δυνατότητα για μετακινήσεις εκτός έδρας minimum 5 ημέρες ως maximum 7 ημέρες το μήνα
  • Βασικές γvώσεις χρήσης tablet /MS Office

Παροχές

  • Ανταγωνιστικός μισθός ( 1000+ μικτά )
  • Μπόνους ( 4.000+ μικτά / έτος )
  • Συμβόλαιο για 1,5 έτος
  • Εταιρικό αυτοκίνητο
  • Εταιρικό κινητό τηλέφωνο + σύνδεση
  • Εταιρικό tablet
  • Αποζημίωση εκτός έδρας
  • Έξοδα μετακίνησης