Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
17/4/2024

Γραμματέας / Βοηθός Διευθύνοντος Συμβούλου

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Όμιλος Ξενοδοχειακών, Τουριστικών, Εμπορικών & Επισιτιστικών Επιχειρήσεων επιθυμεί να προσλάβει:

Γραμματέα / Βοηθό Διευθύνοντος Συμβούλου

Κύριες αρμοδιότητες :
  • Διαχείριση, συντονισμός και διεκπεραίωση θεμάτων διευθύνοντος συμβούλου
  • Κάλυψη αυξημένων εξειδικευμένων αναγκών διοικητικής υποστήριξης
  • Κατάρτιση και τήρηση προγράμματος σε συνεργασία με τον Δ.Σ.
  • Διακίνηση, ταξινόμηση, επιμέλεια, αρχειοθέτηση εγγράφων – αλληλογραφίας και αξιολόγηση μηνυμάτων
  • Προγραμματισμός ταξιδιών – συναντήσεων και τήρηση πρακτικών

Απαραίτητα Προσόντα

Οι υποψήφιες θα πρέπει να διαθέτουν τα παρακάτω προσόντα :
  • Ευελιξία μετακινήσεων και διαθεσιμότητας
  • Δυνατότητα συχνών ταξιδιών στην Ελλάδα και Εξωτερικό (εμπορικές εκθέσεις, σεμινάρια κ.τ.λ.)
  • Δυνατότητα παραμονής εκτός Αθηνών & Θεσσαλονίκης (ειδικά κατά τους μήνες Μάιο έως Οκτώβριο - Σεζόν)
  • Άριστη γνώση & χειρισμό Η/Υ (Word, Excel, Outlook κλπ)
  • Επιθυμητή (όχι όμως απαραίτητη) η εμπειρία σε ανάλογη θέση υποστήριξης με έντονο multitasking
  • Άριστη προφορική και γραπτή χρήση Αγγλικών
  • Άριστες οργανωτικές ικανότητες
  • Ευστροφία, ταχύτητα αντίδρασης και δυνατότητα ανάληψης πρωτοβουλιών

Παροχές

Παρέχουμε :
  • Το καλύτερο πακέτο αποδοχών στην Ελληνική αγορά εργασίας
  • Πλήρη κρατική και ιδιωτική ασφάλιση
  • Έξοδα μετακινήσεων και διαμονής
  • Μεταφορικό μέσο (αυτοκίνητο)
  • Προοπτικές εξέλιξης

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.