Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
30/04/2024

Πολιτικός / Αρχιτέκτων Μηχανικός

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΒΟΛΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Περιγραφή

Αρμοδιότητες υποψηφίου:

  • Σύνταξη αρχιτεκτονικών μελετών-φωτορεαλισμού
  • Σύνταξη στατικών μελετών
  • Σύνταξη προϋπολογισμού έργου
  • Αποτύπωση υφιστάμενων κτιρίων
  • Επικοινωνία με αρμόδιους φορείς
  • Παρουσία σε αρμόδιους φορείς
  • Έκδοση οικοδομικών αδειών
  • Επίβλεψη κτιριακών έργων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος σχολής Αρχιτεκτόνων / Πολιτικών Μηχανικών ΑΕΙ/ΤΕΙ ή παρόμοιας επιστήμης σχεδιασμού
  • Προϋπηρεσία επιθυμητή αλλά όχι απαραίτητη
  • Γνώση χρήσης προγραμμάτων σχεδιασμού και επεξεργασίας 2D/3D (ενδεικτικά Tekton,Autocad, Rhino, Vray, Sketchup, Twinmotion, Photoshop, Indesign, Revit, Lumion, 3ds Max, Archicad, κτλ)
  • Γνώση χρήσης προγραμμάτων Πολιτικού Μηχανικού (ενδεικτικά 3DR Strad,Fedra)
  • Εμπειρία σε νομοθεσία ΝΟΚ, αυθαιρέτων, ΗΤΚ και έκδοση ΠΕΑ, επιθυμητή αλλά όχι απαραίτητη
  • Βασική γνώση αγγλικών (επίπεδο Β2)
  • Εξοικείωση με Microsoft Office
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ομαδικότητα
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις

Παροχές

  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών
  • Παρέχεται πλήρης εκπαίδευση για την εξοικείωση με το αντικείμενο
  • Φιλικό περιβάλλον εργασίας

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.