Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

8/2/2020

Ecommerce Product Manager

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΑΘΗΝΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Είσαι έτοιμος να κάνεις το επόμενο βήμα στην καριέρα σου ως Ecommerce Product Manager;

Είσαι εξοικειωμένος με προϊόντα τεχνολογίας και τεχνικές διαφήμισης; Γνωρίζεις από ψηφιακό μάρκετινγκ και θέλεις να εξελιχθείς στον κλάδο αυτό; Είσαι πρόθυμος να εργασθείς σε μια ολοένα και αναπτυσσόμενη εταιρεία με εξαιρετικό εργασιακό περιβάλλον;

Εάν η απάντησή σου είναι θετική, τότε άρπαξε την ευκαιρία και κάνε αίτηση τώρα! Η θέση εργασίας είναι πλήρους απασχόλησης και μόνιμη, με έδρα την Αθήνα.

Απαραίτητα Προσόντα

Τα καθήκοντα της θέσης του Ecommerce Product Manager είναι:

  • Δημιουργία newsletter προς ενημέρωση των πελατών
  • Διαχείριση και επιμέλεια του περιεχομένου των προϊόντων στο site
  • Τοποθέτηση των προϊόντων σύμφωνα σύμφωνα με τις οδηγίες της εταιρείας, συμπεριλαμβανομένων των κατηγοριών, των σελίδων, την καταχώρηση των εμπορικών σημάτων
  • Παρακολούθηση της άφιξης νέων αποθεμάτων και έλεγχος των υπαρχόντων προϊόντων για την σωστή ενημέρωση των πελατών
  • Στήσιμο, επίβλεψη και διαχείριση καμπανιών σε μέσα κοινωνικής δικτύωσης (Facebook, LinkedIN), καθώς και σε Google
  • Παρακολούθηση των αποδόσεων των διαφημίσεων και της απόδοσης αυτών

Ο ιδανικός υποψήφιος για τη θέση του Ecommerce Product Manager θα πρέπει να διαθέτει τα ακόλουθα:

  • Πτυχίο ανωτάτης εκπαίδευσης με κατεύθυνση Marketing/ Οικονομικά/ Διοίκηση Επιχειρήσεων ή σε συναφές αντικείμενο
  • Τουλάχιστον 3 - 4 έτη εργασιακή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση
  • Εξοικείωση με προϊόντα τεχνολογίας και ψηφιακό μάρκετινγκ
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας, η γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας θα θεωρηθεί πρόσθετο προσόν
  • Άριστη χρήση H/Y και προγραμμάτων MS Office (PowerPoint, excel, word, outlook)
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων και διαπραγμάτευσης
  • Προσανατολισμός στο στόχο και το αποτέλεσμα
  • Επικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει για τη θέση του Junior Ecommerce Product Manager, τα παρακάτω:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Ευχάριστο και φιλικό περιβάλλον εργασίας

Αν θέλεις το επόμενο σου βήμα να είναι σε θέση Ecommerce Product Manager, κάνε αίτηση τώρα!

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τη θέση εργασίας μπορείς να επικοινωνήσεις με την Tzina Vamvatsikou στο +30 210 6770523 #marketingjob

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.