Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

30/3/2019

A.08 Ηλεκτρολόγος Μηχανικός / Ηλεκτρολόγος Μηχανικός Τεχνολογίας Ενέργειας και Κτιρίων

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη Γερμανία
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

H LOOQ, εταιρεία ευρέσεως προσωπικού στη Γερμανία, αναζητά προσωπικό για λογαριασμό πελάτη της: Γερμανική εταιρεία στην ευρύτερη περιοχή της Χαϊδελβέργης, η οποία παρέχει ολοκληρωμένες υπηρεσίες ψηφιακού και τεχνικού εξοπλισμού κτιρίων, τον προγραμματισμό στους τομείς της ενδοεπικοινωνίας συστημάτων, ελέγχου πρόσβασης, γραμματοκιβώτια, κουτιά συσκευασίας και οικιακού αυτοματισμού.

Κύριες Αρμοδιότητες
  • Καταγραφή των αναγκών των πελατών και δημιουργία προσφορών
  • Σχεδιασμός και θέση σε λειτουργία ψηφιακών συστημάτων κτιρίων
  • Υποστήριξη έργων και τεκμηρίωση τους
  • Εξασφάλιση λειτουργικότητας
  • Συνεργασία με τους εταίρους

Απαραίτητα Προσόντα

  • Ολοκληρωμένη κατάρτιση ως ηλεκτρολόγος μηχανικός στη τεχνολογία της ενέργειας και της κατασκευής
  • Γνώσεις στον τομέα των ψηφιακών συστημάτων και λύσεων
  • Ομαδική εργασία, ανθεκτικότητα, ευελιξία, ανεξαρτησία
  • Επικοινωνιακή ευχέρεια με τους πελάτες
  • Υποχρεωτική η κατοχή άδειας οδήγησης
  • Πολύ καλές γνώσεις γερμανικών

Παροχές

Σας περιμένουν ενδιαφέροντα έργα ενδοεπικοινωνίας. Επιπλέον σας προσφέρουμε ένα πολύ συναδελφικό εργασιακό περιβάλλον στο οποίο φέρνετε καινοτόμες ιδέες αναπτύσσοντας την προσωπικότητά σας. Εταιρικό όχημα (και για ιδιωτική χρήση)