Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

15/3/2024

Αρχιτέκτονας Εσωτερικών Χώρων

Design - Photo - Video - Audio - Arts

Πόλη ΚΑΛΟΧΩΡΙ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η εταιρία Χατζηγεωργίου Α.Ε. (Porcelana) αναζητά Αρχιτέκτονα Εσωτερικών Χώρων, με έδρα το Καλοχώρι Θεσσαλονίκης.

Καθήκοντα:
  • Μελέτη των κατασκευαστικών σχεδίων των καταστημάτων
  • Σχεδιασμός χώρων και των προτάσεων ανακαίνισης (κατασκευαστικά σχέδια, λεπτομέρειες, τρισδιάστατη απεικόνιση, κ.ά.)
  • Σχεδιασμός βιτρινών καταστημάτων (κατασκευαστικά σχέδια, τρισδιάστατη απεικόνιση)
  • Σχεδιασμός ειδικών κατασκευών- stands προβολής προϊόντων
  • Ambients καταλόγου/ photopanels (σύνθεση χώρων κατάλληλων για την προβολή των προϊόντων)
  • Σχεδιασμός δειγματισμού-χωροθέτηση προϊόντων
  • Κοστολόγηση ανακαινίσεων και αποτελεσματική διαχείριση του budget
  • Παρακολούθηση του έργου
  • Παράδοση έργου στην προκαθορισμένη ημερομηνία

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Τμήματος Εσωτερικής Αρχιτεκτονικής, Διακόσμησης η συναφούς πεδίου
  • Μακρόχρονη εργασιακή εμπειρία στη διακόσμηση εσωτερικών χώρων (συμβουλευτική, ανακαινίσεις, διαμόρφωση χώρου και νέες κατασκευές) θα θεωρηθεί προσόν
  • Άριστη γνώση Domus 3D, AutoCAD, Adobe Photoshop, SketchUp, Archicad ή άλλων σχεδιαστικών προγραμμάτων
  • Δεξιότητες διαχείρισης έργων
  • Υψηλή αισθητική
  • Δημιουργικότητα, φαντασία και προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητες επαγγελματικής εξέλιξης