Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

29/9/2021

Διευθυντής/ντρια Εργοστασίου

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΒΟΛΟΣ | ΒΟΛΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Είσαι Μηχανικός και διαθέτεις εμπειρία ως Διευθυντής/ντρια Εργοστασίου έχοντας ηγετικές ικανότητες σε τομείς όπως είναι ο συντονισμός, ο προγραμματισμός και η εκπαίδευση ομάδων ;

'Η μήπως είσαι Διευθυντής/ντρια Παραγωγής ή Συντήρησης σε μεγάλη βιομηχανία και θέλεις να κάνεις το επόμενο βήμα στην καριέρα σου και να εργαστείς ως Διευθυντής/ντρια Εργοστασίου σε μια αναπτυσσόμενη βιομηχανία με έδρα το Βόλο;

Αν η απάντησή σου είναι ναι σε κάποιο από τα παραπάνω,τότε περιμένουμε την αίτησή σου άμεσα!

Ως Διευθυντής/ντρια Εργοστασίου θα έχεις τις παρακάτω αρμοδιότητες:
  • Ευθύνη της λειτουργίας του εργοστασίου
  • Παρακολούθηση και έλεγχος των αποθηκών υλών και υλικών
  • Προγραμματισμός της παραγωγής σε συνεργασία με τον υπεύθυνο παραγωγής
  • Οργάνωση, έλεγχος και συντονισμός της παραγωγικής διαδικασίας
  • Βελτιστοποίηση ρυθμών παραγωγής
  • Διαχείριση Ομάδων παραγωγής
  • Διοίκηση και Ανάπτυξη προσωπικού

Απαραίτητα Προσόντα

Για την θέση Διευθυντή/ντριας Εργοστασίου θα πρέπει να διαθέτεις τα εξής προσόντα/ χαρακτηριστικά:
  • Πτυχίο ΑΕΙ ως Μηχανικός (Μηχανολόγος, Ηλεκτρολόγος, Χημικός, Παραγωγής & Διοίκησης)
  • Επιθυμητές Οικονομικές Σπουδές
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 7 ετών ως Διευθυντής/ντρια Παραγωγής, Συντήρησης ή Εργοστασίου σε βιομηχανικό περιβάλλον
  • Άριστη γνώση αγγλικών, MS Office και εμπειρία χρήσης ERP
  • Εξαιρετικές οργανωτικές και διοικητικές δεξιότητες
  • Ικανότητα διαχείρισης και σύνταξης αναφορών με δείκτες παραγωγικότητας και οικονομικά αποτελέσματα παραγωγής
  • Δυνατότητα μετεγκατάστασης στον Βόλο
  • Εστίαση στη λεπτομέρεια, συνέπεια, υπευθυνότητα, δημιουργική και αναλυτική σκέψη
  • Διοικητικές ικανότητες και Δυναμική Προσωπικότητα

Παροχές

Ως Διευθυντής/ντρια Εργοστασίου θα έχεις τις ακόλουθες παροχές από την εταιρεία:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Εταιρικό τηλέφωνο & laptop
  • Προοπτικές ανάπτυξης και συνεχή εκπαίδευση
  • Εργασία σε ένα συνεχώς αναπτυσσόμενο περιβάλλον και μία καλά εδραιωμένη εταιρεία

Αν η παραπάνω προοπτική καριέρας σε ενδιαφέρει, θα χαρούμε να λάβουμε την αίτησή σου! Για περισσότερες πληροφορίες, μπορείς να τηλεφωνήσεις στο +30 6942789384 και να ζητήσεις την Ελένη Κυριαζή #jobsengineering

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις είναι απόλυτα εμπιστευτικές.