Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
25/04/2024

Υπεύθυνος / Υπεύθυνη Πωλήσεων Χονδρικής

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ ΒΟΡΕΙΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

THE SQUIRREL! Είμαστε αρκετά μικροί για να νοιαζόμαστε και αρκετά παθιασμένοι για να κάνουμε τη διαφορά!
Είμαστε μια ανεξάρτητη εταιρία, που προσφέρουμε εξατομικευμένες λύσεις σε θέματα ανθρώπινου δυναμικού και συμβουλευτικές υπηρεσίες.

Για λογαριασμό πελάτη μας - μία ελληνική εταιρία που σχεδιάζει και παράγει ρούχα που ανταποκρίνονται στις αξίες της  σύγχρονης γυναίκας και δραστηριοποιείται σε ένα δίκτυο λιανικής και B2B στην Ελλάδα, καθώς και σε διεθνείς αγορές σε Ευρώπη, Ασία και Αμερική - αναζητάμε πωλητή / πωλήτρια για το τμήμα Β2Β στην Ελλάδα.

Εάν είστε παθιασμένος/η με τη μόδα και έχετε εμπειρία στη χονδρική πώληση Γυναικείων ενδυμάτων, τότε είστε αυτός/ή που ψάχνουμε.

Περιγραφή Θέσης :

  • Διαχείριση υπάρχοντος πελατολογίου
  • Χαρτογράφηση της αγοράς και ανάπτυξη δικτύου συνεργατών
  • Διενέργεια δειγματισμών για παρουσίαση των συλλογών και λήψη παραγγελιών
  • Τακτική επικοινωνία και συνεχής υποστήριξη των συνεργατών με στόχο την υλοποίηση των εμπορικών συμφωνιών και μεγιστοποίηση των πωλήσεων
  • Παρακολούθηση του ανταγωνισμού και των τάσεων της αγοράς
  • Εφαρμογή της Εμπορικής Πολιτικής της εταιρίας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ ( Διοίκησης/Marketing/Οικονομικών κατά προτίμηση)
  • Αντίστοιχη εμπειρία σε πωλήσεις γυναικείων (ιδανικά) ενδυμάτων & αξεσουάρ τουλάχιστον 3 ετών
  • Άριστες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Ομαδικότητα και υπευθυνότητα
  • Καλή γνώση προγραμμάτων MSOffice
  • Δυνατότητα ταξιδιών στην Ελλάδα
  • Δίπλωμα οδήγησης Β κατηγορίας
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών, θα εκτιμηθεί η γνώση Γαλλικών

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών βάσει προσόντων
  • Εξαιρετικό περιβάλλον εργασίας
  • Επιπρόσθετες παροχές όπως bonus παραγωγικότητας
  • Εταιρικό αυτοκίνητο
  • Εξειδικευμένη κατάρτιση και υποστήριξη
  • Δυνατότητες εξέλιξης
Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απολύτως εμπιστευτικές.
Παρακαλούμε πολύ το βιογραφικό να είναι στα Ελληνικά.

Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων, θα επικοινωνήσουμε με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση, για να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.