Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

06/10/2020

Υπεύθυνος/η Διαχείρισης Ποιότητας και Ποιοτικού Ελέγχου

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΝΕΑ ΣΑΝΤΑ ΚΙΛΚΙΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εργοστάσιο επεξεργασίας-τυποποίησης-εμπορίου ελιάς με έδρα στην Νέα Σάντα - Αγρόκτημα Παντελεήμονα Κιλκίς ζητά ένα άτομο για την παρακάτω θέση:

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Περιγραφή Θέσης

  • Έλεγχος της παραγωγικής διαδικασίας, των διεργασιών και τήρηση των προδιαγραφών των παραγόμενων προϊόντων
  • Διενέργεια εργαστηριακών ελέγχων, δοκιμών τροφίμων και εφαρμογή εργαστηριακών μεθόδων.
  • Παρακολούθηση και εφαρμογή των συστημάτων διαχείρισης ποιότητας
  • Τήρηση αρχείων ποιότητας και των διαδικασιών πιστοποίησης
  • Συμμετοχή στη συνεχή βελτίωση της παραγωγικής διαδικασίας και των διεργασιών
  • Συλλογή και επεξεργασία στατιστικών στοιχείων, μέτρηση και αναφορά των αποτελεσμάτων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΤΕΙ/ ΑΕΙ Χημικού Μηχανικού, Χημικού ή Τεχνολογίας Τροφίμων
  • Θα αξιολογηθεί πρόσθετα προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση σε βιομηχανία τροφίμων
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office
  • Γνώση σχεδιασμού και εφαρμογής διαδικασιών διασφάλισης ποιότητας και εφαρμογών ISO, HACCP, BRC, IFS, FSMA και άλλων συστημάτων ποιότητας
  • Οργανωτικό και ομαδικό πνεύμα, υπευθυνότητα και ευελιξία
  • Εστίαση στη λεπτομέρεια και προσήλωση στην επίτευξη στόχων
  • Ικανότητα εργασίας υπό πίεση
  • Μεταφορικό μέσο απαραίτητο

Παροχές

  • Προοπτικές εξέλιξης σε μία δυναμική και αναπτυσσόμενη εταιρεία
  • Ικανοποιητικός μισθός