Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
17/04/2024

Front Office Receptionist _ Ergon Beach House

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΝΙΚΗΤΗ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ | ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η ERGON, ως μία ταχέως αναπτυσσόμενη εταιρία στον χώρο της εστίασης και της φιλοξενίας με πάνω από 24 καταστήματα σε περισσότερες από 4 χώρες παγκοσμίως, αναζητεί ενθουσιώδεις και γεμάτους όρεξη ανθρώπους για να στελεχώσουν το κατάστημά της στη Νικήτη Χαλκιδικής.

Αυτή τη στιγμή αναζητούμε:

Receptionist για το ERGON Beach House.

Ο ιδανικός υποψήφιος είναι εκείνος που έχει πάθος για αυτό που κάνει και είναι πρόθυμος να μετατρέψει την επίσκεψη στον χώρο μας σε μια μοναδική εμπειρία για τον επισκέπτη.

Περιγραφή θέσης:

  • Καλωσορίζετε τους επισκέπτες και εκτελείτε όλες τις εργασίες check-in & check-out
  • Διαχειρίζεστε online και τηλεφωνικές κρατήσεις
  • Παρέχετε άμεση, εξατομικευμένη και αποτελεσματική εξυπηρέτηση σε όλους τους επισκέπτες
  • Συντονίζετε και επικοινωνείτε με το προσωπικό καθαριότητας για τη διασφάλιση της καθαριότητας των δωματίων
  • Διατηρείτε ενημερωμένα τα αρχεία κρατήσεων και πληρωμών.​

Απαραίτητα Προσόντα

  • Τουλάχιστον 2 χρόνια εμπειρίας σε αντίστοιχο ρόλο
  • Εμπειρία συστήματος PMS
  • Η κατοχή πτυχίου σχετικού με το αντικείμενο θα θεωρηθεί έξτρα προσόν
  • Απαραίτητα τα Αγγλικά, η γνώση κάποιας άλλης γλώσσας θεωρείται ένα επιπλέον προσόν
  • Άριστη χρήση υπολογιστή και MS Office
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Πελατοκεντρική προσέγγιση

Παροχές

  • Eυκαιρία για να χαράξετε τη δική σας πορεία και καριέρα
  • Εργάζεστε σε ένα σύγχρονο και οργανωμένο περιβάλλον αναλαμβάνοντας μια ποικιλόμορφη εργασία
  • Απολαμβάνετε ένα ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και προνομίων

Ανυπομονούμε να σε γνωρίσουμε!

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.