Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
24/4/2024

Platform - Reservations Manager

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ ΑΘΗΝΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Η εταιρεία Maryland Property Services που δραστηριοποιείται στη διαχείριση ακινήτων βραχυχρόνιας και μακροχρόνιας μίσθωσης, αναζητά Διαχειριστή πλατφορμών και κρατήσεων για πλήρη απασχόληση.

Αρμοδιότητες:
  • Καταχώρηση ακινήτων σε πλατφόρμες όπως airbnb, booking, vrbo κλπ.
  • Διαχείριση channel manager, λογισμικού τιμών διαμονής και λογισμικού αυτόματων μηνυμάτων
  • Απαντήσεις σε όλα τα εισερχόμενα αιτήματα (e-mail, τηλέφωνο κ.λπ.) με επαγγελματικό τρόπο.
  • Στενή παρακολούθηση όλων των ερωτήσεων που σχετίζονται με κρατήσεις σε άμεσο χρόνο απόκρισης
  • Πρετοιμασία προγράμματος καθαριότητας
  • Βοήθεια στους πελάτες σε οποιαδήποτε ζητήματα κρατήσεων αποτελεσματικά και επαγγελματικά.
  • Επικοινωνία με τα τμήματα λογιστηρίου, πωλήσεων και συντήρησης

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Πτυχίο φιλοξενίας / τουρισμού / οικονομικών επιστημών θα θεωρηθεί προσόν
  • Καλή γνώση τόσο της Ελληνικής όσο και της Αγγλικής γλώσσας (προφορική και γραπτή)
  • Εμπειρία σε Η/Υ (γνώση Microsoft Office)
  • Γνώση συστημάτων υπολογιστών πιθανή προηγούμενη εμπειρία σε συστήματα PMS
  • Γνώση των extranets airbnb, booking κλπ.
  • Δυνατότητα πολλαπλών εργασιών & εργασίας υπό πίεση
  • Δεξιότητες εξυπηρέτησης πελατών
  • Ομαδικός παίχτης

Παροχές

  • Αμοιβή 1.000 - 1.300 ευρώ αναλόγως προσόντων και προϋπηρεσίας

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.