Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

17/01/2019

HR & Payroll Supervisor

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Περιγραφή

Περιγραφή Θέσης Εργασίας:
• Προετοιμασία, εκτέλεση, έκδοση και έλεγχο μισθοδοσίας
• Παρακολούθηση και εφαρμογή της εργατικής και ασφαλιστικής νομοθεσίας
• Διαχείριση και διεκπεραίωση διαδικασιών που σχετίζονται με τη μισθοδοσία (προσλήψεις, αποχωρήσεις, μεταβολές, μετακινήσεις, συμβάσεις, άδειες, ασθένειες κ.λπ.)
• Ηλεκτρονική υποβολή εντύπων σε δημόσιους οργανισμούς (Εργάνη, ΟΑΕΔ, ΕΦΚΑ κ.λπ.)
• Έκδοση και τήρηση αρχείου (λογιστικά άρθρα, μισθοδοτικές καταστάσεις, ΑΠΔ, ΦΜΥ)
• Έκδοση μηνιαίων οικονομικών αναφορών (budgeting, reporting)
• Επικοινωνία και εξυπηρέτηση εργαζομένων σχετικά με θέματα μισθοδοσίας
• Συνεργασία με τα παραρτήματα της εταιρίας για μεταφορές / μετακινήσεις / αλλαγές προσωπικού
• Διαχείριση του συστήματος αμοιβών και παροχών
• Υποστήριξη των εργασιών του λογιστηρίου
• Aνάπτυξη πολιτικής αμοιβών & παροχών καθώς και σχεδιασμού συστήματος αξιολόγησης και παρακίνησης εργαζομένων

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ (Χρηματοοικονομικής, Οικονομικής Κατεύθυνσης, Διοίκησης Επιχειρήσεων)
• Εμπειρία τουλάχιστον 5 ετών σε θέση μισθοδοσίας ή αμοιβών και παροχών σε λογιστήριο ή Διεύθυνση/Τμήμα Ανθρώπινου Δυναμικού
• Άριστη γνώση της εργατικής και ασφαλιστικής νομοθεσίας
• Άριστη γνώση χρήσης Η/Υ, προγραμμάτων Payroll / ΕΡΓΑΝΗ και συστημάτων ERP
• Ικανότητα εργασίας υπό συνθήκες πίεσης και επίλυσης σύνθετων θεμάτων
• Προγραμματισμός, οργάνωση, μεθοδικότητα
• Αναλυτική και κριτική ικανότητα
• Εμπιστευτικότητα, ακεραιότητα

Παροχές

• Ικανοποιητικό πακέτο αμοιβών και παροχών
• Δυνατότητες επαγγελματικής εξέλιξης εντός εταιρίας
• Δυναμικό και σύγχρονο περιβάλλον εργασίας