Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
20/4/2024

Senior Supply Planning Analyst - Σέρρες

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΣΕΡΡΕΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Περιγραφή

Η Κρι Κρι…
Πρόκειται για μια αμιγώς ελληνική εταιρεία που μπορεί με περηφάνια να ανατρέξει στα 70 χρόνια ιστορίας της, απολαμβάνοντας ένα υπέροχο παρόν με παρουσία σε περισσότερες από 42 χώρες και επενδύοντας συνεχώς σε ένα πολλά υποσχόμενο και συναρπαστικό μέλλον!

Οι άνθρωποί μας είναι πάνω από όλα!

Στην Κρι Κρι πιστεύουμε ότι επενδύοντας στους ανθρώπους μας, επενδύουμε στην επιτυχία της εταιρίας!

Γι' αυτό λοιπόν, κύριο μέλημά μας είναι η ύπαρξη ενός εργασιακού περιβάλλοντος το οποίο, όχι μόνο ενισχύει τη σχέση εμπιστοσύνης που έχουμε αναπτύξει με τους ανθρώπους μας όλα αυτά τα χρόνια, αλλά παράλληλα προσφέρει τις κατάλληλες ευκαιρίες για την εξέλιξη των δεξιοτήτων τους μέσα από εξειδικευμένα εκπαιδευτικά προγράμματα και εργασιακές προκλήσεις, ενθαρρύνοντας με αυτόν τον τρόπο τη δημιουργικότητα και την καινοτομία.

Στο πλαίσιο ανάπτυξής μας ζητούμε Senior Supply Planning Analyst για τις κεντρικές μας εγκαταστάσεις στην πόλη των Σερρών.

Περιγραφή Θέσης:

  • Σε συνεργασία με τον Demand Planner προσδιορίζει και επισημαίνει περιορισμούς σχετικά με τη δυναμικότητα της παραγωγικής διαδικασίας και ενημερώνει τους εμπλεκόμενους σε κάθε κύκλο S&OP (Sales and Operations Planning)
  • Έχει την ευθύνη διαχείρισης αποθεμάτων προϊόντων, Α΄, Β' υλών και υλικών συσκευασίας
  • Συνεργάζεται στενά με τους υπεύθυνους παραγωγής και το τμήμα προμηθειών
  • Είναι ο συντονιστής για την επίλυση καθημερινών ζητημάτων εφοδιασμού σε συνεργασία με τους σχετικούς ενδιαφερόμενους

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος/η σχολής ΑΕΙ Μηχανικών Παραγωγής Διοίκησης ή Μηχανολόγων Μηχανικών ή Οικονομικών ή Μαθηματικών κρίνεται απαραίτητο
  • Μεταπτυχιακός τίτλος με κατεύθυνση το Supply Chain Management ή τη Διοίκηση Επιχειρήσεων θα ληφθεί σοβαρά υπόψη
  • Επιθυμητή εμπειρία >5 έτη σε αντίστοιχη θέση Planning
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Πολύ καλή χρήση προγραμμάτων MS Office και ειδικότερα άριστος χειρισμός MS Excel
  • Εμπειρία χρήσης βιομηχανικού λογισμικού (ERP – SAP)
  • Επιθυμητή εξοικείωση με analytics tools (πχ Alteryx)
  • Ύπαρξη συνεργατικού πνεύματος και ομαδικότητας είναι προ απαιτούμενα
  • Δυναμική προσωπικότητα με καλές επικοινωνιακές δεξιότητες και θετική διάθεση

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Δυνατότητα επιδότησης για μετοίκηση σε υποψηφίους που δεν κατάγονται από τον Ν. Σερρών
  • Ιδιωτικό πρόγραμμα ασφάλισης
  • Ισορροπία μεταξύ της προσωπικής και της εργασιακής ζωής
  • Συνεχής εξέλιξη και εκπαίδευσης

Και το πιο σημαντικό είναι η ευκαιρία να απασχοληθείς σε μια εταιρεία, που νοιάζεται για ΕΣΕΝΑ και την ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ σου!

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Πατήστε "Αποστολή Βιογραφικού" και θα μεταφερθείτε στη Σελίδα της εταιρείας.