Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

01/02/2019

HR & Payroll Assistant

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

H ManpowerGroup, για λογαριασμό πελάτη της, μεγάλης ελληνικής εταιρείας αναζητά HR & Payroll Assistant.

Η θέση αναφέρεται στον Δ/ντή Ανθρώπινου Δυναμικού.

Περιγραφή
Καθήκοντα & Υπευθυνότητες

  • Εξαγωγή μισθοδοσίας, πληρωμές μισθοδοσίας
  • Ενέργειες προετοιμασίας προσλήψεων, αποχωρήσεων, απολύσεων, συμβάσεις εργασίας
  • Υποβολή εντύπων σε ΕΡΓΑΝΗ, ΙΚΑ, ΣΕΠΕ, ΟΑΕΔ
  • Διαχείριση προγράμματος Ομαδικής Ασφάλισης
  • Διαχείριση επιπλέον παροχών προς το προσωπικό
  • Έλεγχος ορίων εξοδολογίων εργαζομένων
  • Συμμετοχή στις διαδικασίες εξεύρεσης προσωπικού
  • Εμπλοκή στην διαδικασία εκπαίδευσης προσωπικού
  • Ευθύνη για τη συλλογή αναφορών αξιολόγησης προσωπικού

Απαραίτητα Προσόντα

  • Άδεια λογιστή – φοροτεχνικού Α’ τάξης
  • Μεταπτυχιακές σπουδές στη Διοίκηση Ανθρώπινου Δυναμικού θα θεωρηθούν επιπλέον προσόν
  • Προηγούμενη σχετική εμπειρία που θα ξεπερνάει τα τρία έτη
  • Καλή γνώση αγγλικών
Ικανότητες και Δεξιότητες
  • Ικανότητες διαχείρισης χρόνου, τηρεί τις προθεσμίες και διαθέτει ισχυρές οργανωτικές ικανότητες
  • Εχεμύθεια και τήρηση εμπιστευτικότητας
  • Πολύ καλή γνώση Εργατικής Νομοθεσίας
  • Πελατοκεντρική Προσέγγιση
  • Πολύς καλός χειρισμός εφαρμογών MS Office
  • Γνώση HRM λογισμικού
  • Ικανότητα επίλυσης σύνθετων προβλημάτων
  • Ομαδικό Πνεύμα

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο παροχών
  • Δυνατότητες Ανάπτυξης και Εξέλιξης