Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

25/03/2024

Υπάλληλος Digital Marketing

Digital Marketing - Ecommerce - Design

Πόλη ΚΟΡΔΕΛΙΟ - ΕΥΟΣΜΟΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Εταιρία που δραστηριοποιείται στον κλάδο του Digital Marketing, με πολυετή παρουσία στο χώρο και μεγάλη αναγνωρισιμότητα, αναζητά Υπάλληλο Digital Marketing για τη στελέχωση θέσης που αφορά δημιουργία και διαχείριση διαφημιστικών καμπανιών σε Google και Meta (Facebook, Instagram) και γραμματειακή υποστήριξη.

Έδρα: Θεσσαλονίκη.

Αρμοδιότητες:

  • Επικοινωνία με τον πελάτη, καταγραφή στόχων και επιλογή κατάλληλου τύπου διαφημιστικής καμπάνιας
  • Δημιουργία και διαχείριση campaigns στα Social Media (Facebook, Instagram) και Google Ads
  • Δημιουργία αναφορών και παρουσίασή τους στον πελάτη
  • Γραμματειακή Υποστήριξη

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία σε ανάλογη θέση διαφημιστικής εταιρίας/digital marketing agency ή ως freelancer
  • Γνώση Google Analytics
  • Ομαδικότητα και διάθεση συνεργασίας και επικοινωνίας με τα υπόλοιπα μέλη της ομάδας
  • Οργανωτικότητα και τήρηση χρονοδιαγραμμάτων
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες (γραπτά και προφορικά) σε Αγγλικά και Ελληνικά
  • Γνώσεις σχεδιαστικών προγραμμάτων είναι επιθυμητή, όχι απαραίτητη

Γνώση Προγραμμάτων & Εργαλείων:

  • PowerPoint, Word, Excel
  • Canva ή Photoshop
  • Meta Business Suite
  • Εμπειρία χρήσης οποιουδήποτε ERP

Παροχές

  • Άριστο και σταθερό εργασιακό περιβάλλον
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών σύμφωνα με τις δεξιότητες του/της υποψηφίου/-ιας
  • Ευκαιρίες συνεχούς εκπαίδευσης
  • Πλήρης ασφάλιση