Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

12/03/2024

Marketing Manager

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΘΕΡΜΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Η BODYfit, μια από τις μεγαλύτερες αλυσίδες γυμναστηρίων στην Ελλάδα αναζητά Marketing Manager. Έναν δυναμικό και δημιουργικό συνεργάτη για να ενισχύσει την ομάδα μας στον τομέα του μάρκετινγκ και της επικοινωνίας.

Ως Marketing Manager, θα είστε η βασική κινητήρια δύναμη που είναι υπεύθυνη για τη δημιουργία και την εκτέλεση στρατηγικών μάρκετινγκ και πρωτοβουλιών επικοινωνίας.

Η ευφάνταστη προσέγγισή σας, οι ιδέες σας, η στρατηγική νοοτροπία και οι εξαιρετικές επικοινωνιακές σας ικανότητες θα διαδραματίσουν ζωτικό ρόλο στην ενίσχυση της φήμης της επωνυμίας και της επιχειρηματικής μας επέκτασης.

Κύρια Καθήκοντα

  • Να αναπτύσσει και να υλοποιεί στρατηγικές μάρκετινγκ που θα ενισχύσουν το brand και την παρουσία της εταιρείας μας στην αγορά.
  • Nα σχεδιάζει και να εκτελεί επιτυχημένες καμπάνιες μάρκετινγκ και προωθητικές δράσεις, με σκοπό να απευθύνεται στην κατάλληλη αγορά-στόχο του brand μας.
  • Να διαχειρίζεται τους διαφημιστικούς προϋπολογισμούς, ώστε να πετυχαίνει τους στόχους απόδοσης.
  • Να μπορεί να πραγματοποιεί ανάλυση της αγοράς, των ανταγωνιστών και των τάσεων, διερευνώντας το μέγεθος της αγοράς-δεικτών, για την ανάπτυξη στρατηγικών προώθησης των προϊόντων μας.
  • Να αναπτύσσει και να διαχειρίζεται σωστά τον προϋπολογισμό του μάρκετινγκ.
  • Να παρακολουθεί και να αξιολογεί με επιτυχία τα αποτελέσματα των ενεργειών μάρκετινγκ, παρέχοντας προτάσεις βελτίωσης.
  • Να συμμετέχει στην οργάνωση πετυχημένων event με σκοπό τη προβολή του brand της εταιρείας.

Δευτερεύοντα Καθήκοντα

  • Να συνεργάζεται με άλλα τμήματα της εταιρείας, όπως οι πωλήσεις και οι αρμόδιοι του fitness, με έμφαση στην  έρευνα και στην ανάπτυξη για το καλύτερο συντονισμό των μάρκετινγκ δράσεων. .
  • Να ενημερώνει τακτικά τον προϊστάμενο.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο σχολής με κατεύθυνση Marketing, Επικοινωνία, Διαφήμιση ή συναφούς κλάδου
  • Εμπειρία τουλάχιστον 1 έτος σε αντίστοιχη θέση marketing
  • Αναλυτική σκέψη
  • Ικανότητας διαχείρισης budget
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Δυναμικός χαρακτήρας με δεξιότητες (soft skills) επικοινωνίας, ευελιξίας, επίλυσης προβλημάτων, ομαδικού πνεύματος
  • Η σχέση με το κλάδο του αθλητισμού θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο παροχών
  • Διαρκής ανάπτυξη
  • Δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης
  • Εκπαίδευση στον τομέα του marketing management