Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

26/03/2024

Hostess - Υπάλληλοι υποδοχής

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΔΙΕΘΝΕΣ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ ΑΘΗΝΩΝ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Η εταιρία SSP Hellas, δραστηριοποιείται με ιδιαίτερη επιτυχία στον τομέα της εστίασης στα μεγαλύτερα Αεροδρόμια της Ελλάδας (Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Ρόδο, Κέρκυρα, Χανιά, Ζάκυνθο, Μύκονο & Κως) με περισσότερα από 40 καταστήματα και με 400 άτομα προσωπικό.

Η εταιρία SSP Hellas αναζητά δύο άτομα για την θέση Hostess στα νέα καταστήματά μας στο Αεροδρόμιο της Αθήνας.

Περιγραφή Θέσης
  • Καλωσόρισμα πελατών στον χώρο
  • Συνοδεία των πελατών στους χώρους του εστιατορίου, του ταμείου κλπ και βοήθεια τους στην παραλαβή της παραγγελίας τους, όπου αυτό απαιτείται.
  • Ενημέρωση τους για το μενού καθώς και για τις όποιες προσφορές διαθέτει το κατάστημα
  • Χαιρετισμός πελατών κατά την αναχώρησή τους
  • Συντονισμός με το προσωπικό εστίασης για τις διαθέσιμες επιλογές ως προς τη σύνθεση των τραπεζιών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Επιθυμητή προηγούμενη εργασιακή εμπειρία ως Υπεύθυνος/η υποδοχής ή Σερβιτόρος/α
  • Κατανόηση των προτύπων συμπεριφοράς ενός εστιατορίου
  • Εξοικείωση με τους κανονισμούς υγείας και ασφάλειας
  • Δεξιότητες εξυπηρέτησης πελατών

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό Πακέτο Αποδοχών
  • Παρέχεται πιστοποιημένη εκπαίδευση και δυνατότητα εξέλιξης σε ένα ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον