Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

12/03/2024

Food & Beverage Manager - Santorini

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Πρωτοπορώντας τα τελευταία 45 χρόνια, ο Όμιλος Mitsis είναι η μεγαλύτερη ιδιόκτητη ξενοδοχειακή αλυσίδα στην Ελλάδα, καθοδηγούμενος από την πελατοκεντρική του φιλοσοφία, την οικογενειακή φροντίδα και την αυθεντική ελληνική του ταυτότητα.
Με 21 ξενοδοχεία, 6.466 δωμάτια και 5.000 εργαζόμενους σε Αθήνα, Κρήτη, Καμένα Βούρλα, Κω, Ρόδο και Σαντορίνη, ο Όμιλος προσφέρει ένα πλούσιο μείγμα φιλοξενίας με εξαιρετικές υπηρεσίες, μοναδικές τοποθεσίες, άψογες εγκαταστάσεις, εκλεπτυσμένη γαστρονομία και ένα ευρύ φάσμα επιλογών και εμπειριών στους πελάτες του.
Μέσα από ένα οικογενειακό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας μεταμορφώνουμε κάθε επισκέπτη μας σε επίτιμο φιλοξενούμενο, προσφέροντας αξέχαστες αναμνήσεις ζωής!

Ο Όμιλος Mitsis προσφέρει νέες θέσεις εργασίας:

Food & Beverage Manager - SANTORINI

Περιοχή: Σαντορίνη
Τύπος Απασχόλησης: Αορίστου/Πλήρης
Ref: HO / FBMAS

Σκοπός

Ως F&B Manager θα έχετε την ευθύνη για όλες τις εργασίες που αφορούν την εύρυθμη λει-τουργία του τμήματος, τη διατήρηση των υψηλών προτύπων εξυπηρέτησης, της παρακολούθη-σης των κανόνων υγιεινής και ασφάλειας και της επίτευξης των επιχειρησιακών στόχων.

Αρμοδιότητες

  • Συμμετέχει στην οργάνωση συντονισμό & επίβλεψη της καθημερινής λειτουργίας των επισιτιστικών τμημάτων του ξενοδοχείου
  • Συνεργάζεται στενά με τον Διευθυντή του ξενοδοχείου για τη συνεχή βελτίωση και προώθηση των υπηρεσιών και των λειτουργιών του ξενοδοχείου
  • Συμμετέχει στο σχεδιασμό του μενού, των υλικών και εξοπλισμού
  • Συμμετέχει ενεργά στη διαδικασία στελέχωσης των θέσεων εργασίας του Ξενοδοχείου σύμφωνα με την εταιρική πολιτική και τις αξίες του ομίλου
  • Διασφαλίζει ότι όλο το προσωπικό F&B είναι κατάλληλα εκπαιδευμένοι σύμφωνα με τα πρότυπα Mitsis Group και είναι σε θέση να εκτελούν τις καθημερινές λειτουργίες στα τμήματα προσφέροντας κορυφαίες υπηρεσίες στους επισκέπτες μας
  • Παρακολουθεί την ικανοποίηση των πελατών, δίνοντας έμφαση στη βελτίωση και ανάπτυξη των υπηρεσιών
  • Διασφαλίζει την ποσότητα & ποιότητα όλων των υλικών & εξοπλισμών των επισιτιστικών τμημάτων προβλέπει αποτελεσματικά τις ανάγκες του F&B
  • Οργανώνει και παρακολουθεί τη συντήρηση και επισκευή εξοπλισμού των επισιτιστικών τμημάτων
  • Συντονίζει τις μηνιαίες απογραφές με βάση τις εσωτερικές διαδικασίες του ομίλου
  • Παρακολουθεί τον ετήσιο προϋπολογισμό και προβαίνει σε διορθωτικές ενέργειες όταν απαιτείται σε συνεργασία με τον Διευθυντή
  • Τηρεί αρχεία και συντάσσει αναφορές σχετικά με το λειτουργικό κόστος, τον προϋπολογισμό, τις προβλέψεις
  • Χειρίζεται αποτελεσματικά τα παράπονα των επισκεπτών
  • Επιβλέπει την τήρηση των προτύπων και διαδικασιών ISO και διασφαλίζει την ορθή εφαρμογή των κανόνων υγιεινής και ασφάλειας στα επισιτιστικά τμήματα

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ή δίπλωμα σε συναφές αντικείμενο
  • Εμπειρία 8 έτη στο χώρο της εστίασης εκ των οποίων 2 τουλάχιστον έτη σε ανάλογη θέση ευθύνης
  • Άριστη γνώση αγγλικών
  • Γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Πολύ καλή γνώση των εφαρμογών MS Office, καλή γνώση ERP, σύστημα παραγγελιοληψίας

Δεξιότητες

  • Επικοινωνία, αντίληψη & διορατικότητα
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια & την ποιότητα
  • Επαγγελματισμός, Αξιοπιστία & Υπευθυνότητα
  • Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα και την επίτευξη στόχων - Διαχείριση έργου

Παροχές

Τι προσφέρουμε
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών & bonus επίτευξης στόχων
  • Εργασία σε ένα όμιλο με ανθρωποκεντρική αντίληψη και σεβασμό στο περιβάλλον, που επενδύει έμπρακτα και ενισχύει τις τοπικές κοινωνίες
  • Διαρκή εκπαίδευση σύμφωνα με τα πρότυπα και τη δυναμική εξέλιξη της εταιρίας
  • Προοπτικές επαγγελματικής ανέλιξης σε έναν συνεχώς αναπτυσσόμενο όμιλο
  • Διαμονή μονόκλινη
  • Πλήρης Διατροφή

Δημιούργησε την δική σου επαγγελματική ιστορία #createyourcareerstory και γίνε μέλος μιας ομάδας 5.000 μελών στα Mitsis Hotels!

Για όλες τις αιτήσεις και τα στοιχεία που θα υποβληθούν, θα τηρηθεί απόλυτη εμπιστευτικότητα.

Μπορείς να μάθεις περισσότερες πληροφορίες για τον όμιλο Mitsis ακολουθώντας τα παρακά-τω link :