Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
09/04/2024

Store Managers καταστημάτων UNDER ARMOUR - Αθήνα

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η UNDER ARMOUR, η κορυφαία εταιρία αθλητικού υποδήματος υψηλών προδιαγραφών και επιδόσεων καθώς και ρούχου που έχει ως στόχο να υποστηρίξει τον αθλούμενο για μέγιστη απόδοση, ανήκει στο Sports Division του Ομίλου Φάις. Ο Όμιλος κατέχει ηγετική θέση στον τομέα των αθλητικών ειδών ένδυσης και υπόδησης, και αναζητά υποψήφιους για τη στελέχωση των καταστημάτων λιανικής της UNDER ARMOUR στην περιοχή της Αθήνας.
Οι ιδανικοί υποψήφιοι θα πρέπει να διαθέτουν άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες, ομαδικότητα και όρεξη για μάθηση.

Περιγραφή Θέσης

Ο/Η υπεύθυνος/νη καταστήματος (Store Manager) είναι υπεύθυνος/νη για την αρμονική λειτουργία των εργασιών του καταστήματος σε όλους τους τομείς, διασφαλίζοντας την αποτελεσματική απόδοση προσφέροντας στους επισκέπτες μια καταναλωτική εμπειρία υψηλού επιπέδου.

Αρμοδιότητες
  • Την διατήρηση μιας εξαιρετικής εμπειρίας εξυπηρέτησης, εξασφαλίζοντας υψηλού επιπέδου ικανοποίηση των πελατών.
  • Εκπαίδευση, καθοδήγηση, παρακίνηση και προσφορά εποικοδομητικής ανατροφοδότησης στην ομάδα.
  • Παροχή υποστήριξης στα μέλη της ομάδας, για να εξασφαλίσουν μια εξαιρετική εμπειρία εξυπηρέτησης.
  • Προώθηση του ομαδικού πνεύματος, χρησιμοποιώντας αποτελεσματική επικοινωνία, διασφαλίζοντας την οργάνωση και επαγγελματική ανάπτυξη.
  • Εξασφάλιση ενός ασφαλές και υγιές περιβάλλον εργασίας σύμφωνα με τους κανονισμούς της εταιρίας.
  • Επιβεβαιώνει την συνεχή ενημέρωση της ομάδας για το προϊόν, τις πολιτικές και τις καταγεγραμμένες διαδικασίες της εταιρίας.
  • Καθοδήγηση και διαχείριση όλων των καθημερινών λειτουργιών του καταστήματος και διασφάλιση τη συμμόρφωση με τις πολιτικές και τις διαδικασίες της εταιρίας.
  • Παρακολούθηση και έλεγχος όλων των επίπεδων παραγωγικότητας του καταστήματος με στόχο την επίτευξη των KPI’s.
  • Εφαρμογή των στρατηγικών σχεδιασμού προσωπικού και πόρων για τη βελτιστοποίηση των προγραμμάτων προσωπικού.

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα προσόντα
  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ
  • Τουλάχιστον 2 χρόνια προϋπηρεσία στη διαχείριση καταστήματος λιανικής
  • Πολύ καλή χρήση της αγγλικής γλώσσας και γνώσεις Η/Υ
  • Αριθμητικές και αναλυτικές γνώσεις για την παρακολούθηση των KPIs
  • Άριστες λεκτικές, γραπτές και διαπροσωπικές δεξιότητες
  • Ηγετικές ικανότητες και επιχειρηματικός προσανατολισμός
  • Προσανατολισμός στην εξυπηρέτηση πελατών
  • Πάθος για τον αθλητισμό και τη μόδα
  • Προθυμία για μάθηση και αντιμετώπιση νέων προκλήσεων

Παροχές

Τι προσφέρουμε
  • Οργανωμένο και φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών & μπόνους απόδοσης
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης
  • Εκπτώσεις σε προϊόντα του ομίλου.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.