Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

28/2/2017

System Administrator

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρία μας η οποία δραστηριοποιείται  στο χώρο της Υγείας και Παροχής υπηρεσιών υγείας τόσο στην Ελληνική όσο και στην διεθνή αγορά με έδρα την Θεσσαλονίκη, επιθυμεί να εντάξει στο δυναμικό της System Administrator.

Αρμοδιότητες:
· Συντήρηση, επιτήρηση και διαχείριση Hardware  εταιρείας, υπολογιστικών συστημάτων , εταιρικού δικτύου, Active Directory, printing και εξοπλισμού υποδομής.
· Διαχείριση βάσεων δεδομένων SQL
· Καταγραφή, αξιολόγηση και διαχείριση θεμάτων σε επίπεδο Software & Hardware που αντιμετωπίζουν οι χρήστες
· Παροχή feedback και πιθανών προτάσεων για βελτιστοποίηση εγκαταστάσεων εταιρείας
· Εφαρμογή και Διαχείριση Information Security Policy, Εσωτερικού Κανονισμού Ασφαλείας, ISO: 27001
· Προετοιμασία εγχειρίδιων (Hardware/ Software) για τους χρήστες εφόσον το απαιτεί κάποια λειτουργία

Απαραίτητα Προσόντα

· Πτυχίο ΑΕΙ, ΤΕΙ Πληροφορικής ή συναφούς τομέα
· Προϋπηρεσία 2 ετών και άνω
· Άριστη γνώση Αγγλικών
· Άριστη γνώση Λειτουργικών Windows  (ειδικότερα 7, 8, 10, Server 2012)
· Άριστη γνώση MS Office & επιθυμητή γνώση και άλλων Application Software
· Απαραίτητες γνώσεις hardware/ computer networks
· Γνώση και πρακτική εμπειρία στις γλώσσες προγραμματισμού & τεχνολογίες Microsoft .NET
· Ικανότητα εντοπισμού αναγκών και δημιουργικής επίλυσης θεμάτων ή αποριών
· Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες και άνεση στον προφορικό  και γραπτό λόγο τόσο Ελληνικά όσο και Αγγλικά
· Ομαδικό και οργανωτικό πνεύμα

Παροχές

·Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
·Σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
·Συνεχής εκπαίδευση
·Προοπτικές εξέλιξης