Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
19/04/2024

HR Generalist

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Τα Εκπαιδευτήρια αποτελούν σήμερα μια σύγχρονη και δυναμική κοινότητα παιδείας, πολιτισμού και αθλητισμού, αναγνωρισμένη σε όλη την Ελλάδα. Περιλαμβάνουν: Παιδικό Σταθμό, Νηπιαγωγείο, Δημοτικό, Γυμνάσιο, Λύκειο, κέντρο συμβουλευτικής και τμήματα προετοιμασίας για σπουδές στο εξωτερικό.

Τα Εκπαιδευτήρια έχουν τύχει μεγάλης αναγνώρισης για την ποιότητα των παρεχόμενων υπηρεσιών, των καινοτόμων δράσεων, των νέων τεχνολογιών, των περιβαλλοντικών προγραμμάτων και των ξένων γλωσσών. Αποτελούν 1 από τα 4 σχολεία στην Ελλάδα και 1 από τα 850 σχολεία παγκοσμίως που έχουν επιλεγεί από τη Microsoft ως «Microsoft Showcase School».

Η σχολική ζωή στα Εκπαιδευτήρια καταξιώνεται κάθε χρόνο με την είσοδο των αποφοίτων στα σπουδαιότερα πανεπιστήμια της Ελλάδας, της Ευρώπης και των ΗΠΑ αλλά και με παγκόσμιες διακρίσεις μαθητών σε Ολυμπιάδες μαθηματικών, πληροφορικής, βιολογίας, αστρονομίας- αστροφυσικής και φυσικής, καθώς και σε διεθνείς διαγωνισμούς γλώσσας, τέχνης και αθλητισμού.

Τα Εκπαιδευτήρια Ε. Μαντουλίδη αναζητούν υποψήφιους για τη θέση του HR Generalist.

Συνοπτική Περιγραφή Θέσης:

  • Υπεύθυνος Ανθρώπινου Δυναμικού (HR)
  • Πλήρης απασχόληση
  • Αορίστου χρόνου
  • Θεσσαλονίκη

Αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση παντός είδους αδειών προσωπικού και ασθενειών (αιτήσεις, καταγραφή, reporting, αποστολή στο ΕΡΓΑΝΗ – Ε11). Δημιουργία πλάνου αδειών.
  • Σύνταξη των συμβάσεων του προσωπικού, σύνταξη και υποβολή εντύπων Ε9 στο ΕΡΓΑΝΗ.
  • Καταγραφή υπερεργασιών, υπερωριών, extra ωρών κ.λπ. και αποστολή στο ΕΡΓΑΝΗ των κατάλληλων εντύπων.
  • Αλλαγές ψηφιακών ωραρίων στο ΕΡΓΑΝΗ και καταγραφή στις καρτέλες των εργαζομένων.
  • Οργάνωση και επικαιροποίηση του αρχείου εργαζομένων σε φυσική και ηλεκτρονική μορφή.
  • Σύνταξη, δημοσίευση αγγελιών, αξιολόγηση υποψηφίων, προγραμματισμός συνεντεύξεων, τήρηση αρχείου βαθμολόγησης και διαδικασίας ενημέρωσης υποψηφίων. Επαφές με εταιρείες, φορείς και ιδρύματα για ανεύρεση ταλέντων.
  • Συμμετοχή στην δημιουργία εκπαιδευτικών προγραμμάτων (training) του υφιστάμενου προσωπικού αλλά και των υποψηφίων σε συνάρτηση με τους εταιρικούς στόχους.
  • Συμμετοχή στην δημιουργία και συμπλήρωση KPIs σχετικών με το HR.
  • Επικαιροποίηση και ανάπτυξη των περιγραφών θέσεως εργασίας (job descriptions) και του οργανογράμματος της εταιρείας.
  • Συμμετοχή στην διαδικασία ετήσιας αξιολόγησης του προσωπικού.
  • Ενημέρωση προσωπικού για θέματα υγιεινής και ασφάλειας, οργάνωση εξετάσεων του προσωπικού με τον ιατρό εργασίας.
  • Στενή συνεργασία με τον Υπ. Μισθοδοσίας για θέματα προσλήψεων, απολύσεων, παραιτήσεων κ.λπ.

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου:
  • Πτυχίο ΑΕΙ Οικονομικών / Διοίκησης Επιχειρήσεων ή παρεμφερές
  • Μεταπτυχιακό ή πιστοποίηση στο Human Resources Management (επιθυμητό)
  • Εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον 3 ετών σε οργανωμένο τμήμα HR
  • Πολύ καλή γνώση του συστήματος ΕΡΓΑΝΗ
  • Καλή γνώση της εργατικής νομοθεσίας, κυρίως σε θέματα αδειών, ωραρίων, συμβάσεων κ.λπ
  • Καλή γνώση MS Office με έμφαση στο excel
  • Γνώση του προγράμματος PYLON της EPSILONNET (επιθυμητό)
  • Ικανότητα να διεκπεραιώνει περισσότερες από μια εργασίες ταυτόχρονα και με προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Συνέπεια, επαγγελματισμός, ικανότητα συνεργασίας

Παροχές

Παροχές Εταιρείας:

  • Γενναιόδωρη έκπτωση διδάκτρων στα τέκνα
  • Extra παροχές σύμφωνα με το πρόγραμμα παροχών της εταιρίας
  • Συνεχής επιμόρφωση και εκπαίδευση
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.