Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

17/5/2021

Βοηθός Μηχανογράφησης

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΠΥΛΑΙΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εταιρεία με έδρα την Θεσσαλονίκη στον κλάδο του χονδρικού εμπορίου με δίκτυο ανεξάρτητων καταστημάτων πανελλαδικά, αναζητά υπάλληλο για το τμήμα μηχανογράφησης, ο οποίος ο οποίος θα διαχειρίζεται τα πληροφοριακά συστήματα της εταιρίας καθώς και τις απαραίτητες υποδομές.

Αρμοδιότητες

  • Διαχείριση των λειτουργικών συστημάτων της εταιρείας
  • Υποστήριξη εφαρμογής ERP και χρηστών (Εμπορικό/Λογιστική Softone)
  • Ανάπτυξη της εφαρμογής βάσει των αναγκών της εταιρείας • Διαχείριση, συντήρηση και έλεγχος εύρυθμης λειτουργίας Eshop και Portal
  • Συντήρηση και επιδιόρθωση τεχνικών προβλημάτων του πληροφοριακού εξοπλισμού (Η/Υ, εγκαταστάσεις λειτουργικού συστήματος, εκτυπωτές κ.λπ.)
  • Συντήρηση δικτυακού εξοπλισμού
  • Διαχείριση τηλεφωνικού κέντρου τοπικού και ιντερνετικού
  • Διαχείριση-συντήρηση firewall
  • Διάγνωση αναγκών εταιρίας σε software και hardware
  • Καταγραφή, αξιολόγηση και υλοποίηση αιτημάτων-απαιτήσεων μελών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος ΑΕΙ /ΤΕΙ σχολής πληροφορικής - οικονομικής κατεύθυνσης
  • Τουλάχιστον 1 έτος εμπειρία στη μηχανογράφηση επιχειρήσεων για τη στελέχωση τμήματος υποστήριξης
  • Καλή γνώση εμπορικής και λογιστικής διαχείρισης εταιριών
  • Καλή γνώση ERP / CRM
  • Πολύ καλή γνώση Windows / Ms Οffice (excel, outlook κτλ)

ΕΠΙΘΥΜΗΤΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ

  • Εμπειρία στο ERP της Softone
  • Γνώσεις προγραμματισμού SQL
  • Γνώσεις στο Microsoft Office 365
  • Χρήση σύνθετων συναρτήσεων στο Excel
  • Γνώσεις υποστήριξης δικτύων
  • Γνώσεις σε λειτουργία ticketing system για την υποστήριξη των καταστημάτων (Helpdesk)
  • Γνώσεις λειτουργίας ERP σε εμπορικές επιχειρήσεις με λιανική πώληση

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ

  • Άριστη επικοινωνιακή και οργανωτική ικανότητα, κριτική σκέψη
  • Δυναμική προσωπικότητα
  • Πνεύμα ομαδικής εργασίας
  • Ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών
  • Ικανότητα εργασίας υπό πίεση χρόνου
  • Αποτελεσματικότητα
  • Ευχάριστη και δυναμική προσωπικότητα
  • Πνεύμα συνεργασίας και ομαδικότητας
  • Αποτελεσματική διαχείριση χρόνου

Παροχές

  • Σταθερές αποδοχές σύμφωνα με την αξιολόγηση επιλογής
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχή εκπαίδευση και προοπτικές εξέλιξης