Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/1/2021

Sales & Reservations Managers

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΑΘΗΝΑ-ΚΡΗΤΗ-ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ-ΚΩ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Ο όμιλος μας διαθέτει 16 ξενοδοχεία στο εξωτερικό και 5 στην Ελλάδα.

Στα πλαίσια της ανάπτυξής μας στην Ελλάδα, ζητάμε να προσλάβουμε :

Απασχόληση: Από 15 Φεβρουαρίου έως τέλος Οκτωβρίου 2021, με δυνατότητα επέκτασης της απασχόλησης από τον Νοέμβριο στην Αθήνα ή στην Θεσσαλονίκη ή ακόμη και στο εξωτερικό. Για τις θέσεις αυτές υπάρχει και η δυνατότητα, κατά την διάρκεια του χειμώνα, να εργάζεστε από το σπίτι σας.

Αναζητούμε άτομα που κάνουν ή θέλουν να κάνουν καριέρα στον χώρο του τουρισμού.

Θέσεις πλήρους απασχόλησης με προοπτικές εξέλιξης σε μια δυναμική και συνεχώς αναπτυσσόμενη εταιρεία

Προσφέρουμε το καλύτερο πακέτο αποδοχών στην αγορά εργασίας με σταδιακή αύξηση αναλόγως προσόντων.

Αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση κρατήσεων, τιμών και προσφορών μέσω on-line booking platforms (Booking.com, Expedia, Web Hotelier etc.).
  • Ανάπτυξη δικτύου πωλήσεων και διαχείριση της επικοινωνίας με ταξιδιωτικούς πράκτορες, wholesalers, τουριστικούς οργανισμούς και συνεργαζόμενα δίκτυα σχετικά με κρατήσεις μέσω τηλεφώνου, ηλεκτρονικής αλληλογραφίας ή κεντρικού συστήματος κρατήσεων.
  • Προετοιμασία αφίξεων, υποδοχή, διαχείριση επικοινωνίας και εξυπηρέτηση πελατών κατά τη διάρκεια της διαμονής τους.
  • Τήρηση λογαριασμών και αρχείου πελατών, διαχείριση κρατήσεων/ακυρώσεων (αρχειοθέτηση, τιμολόγηση σε συνεργασία με το κεντρικό λογιστήριο κτλ.).
  • Κάθε άλλη ενέργεια σχετική με το αντικείμενο της εργασίας ανάλογα με τις ανάγκες.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον μια (1) σεζόν ως υπάλληλος κρατήσεων ή υποδοχής σε ξενοδοχεία 4*-5* αστέρων.
  • Κατά τους καλοκαιρινούς μήνες, πρέπει να υπάρχει η δυνατότητα παραμονής στα νησιά όπου δραστηριοποιείται ο όμιλος.
  • Άριστη Γνώση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας.
  • Καλή γνώση υπολογιστών και τουλάχιστον ενός ξενοδοχειακού προγράμματος .
  • Ικανότητες διαχείρισης συμβολαίων allotment και on-line συστημάτων κρατήσεων
  • Δυνατότητα υλοποίησης τεχνικών yield management
  • Ικανότητα ορθής διαχείρισης δωματίων (allocation management)
  • Προσανατολισμός στην ποιοτική εξυπηρέτηση πελατών
  • Ικανότητα εργασίας σε συνθήκες πίεσης.
  • Πολύ καλές γραπτές και προφορικές δεξιότητες επικοινωνίας.
  • Ικανότητα και προθυμία ανάληψης ευθυνών και λήψης αποφάσεων.
  • Ικανότητες επικοινωνίας
  • Ευελιξία και προσαρμοστικότητα στην φιλοσοφία της εταιρίας
  • Υπευθυνότητα & Συνέπεια
  • Επαγγελματική συμπεριφορά και ομαδικό πνεύμα συνεργασίας.

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενες -οι, όπως αποστείλουν το Βιογραφικό τους Σημείωμα, με επισυναπτόμενη πρόσφατη φωτογραφία (απαραίτητα). Βιογραφικά χωρίς επισυναπτόμενη φωτογραφία δεν θα αξιολογηθούν.

Παροχές

Προσφέρουμε :
  • Tο καλύτερο πακέτο αποδοχών στην Ελληνική αγορά
  • Ασφάλιση
  • Διαμονή
  • Διατροφή
  • Κινητό τηλέφωνο
  • Επιπλέον Bonus με την επίτευξη των στόχων
  • Δυνατότητα Απασχόλησης Χειμώνα - Καλοκαίρι και εργασία από το σπίτι σας
  • Προοπτικές Εξέλιξης