Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

9/4/2024

Senior Payroll Officer

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Ο Όμιλος Σφακιανάκη, με ηγετική θέση στην Ελληνική αγορά του αυτοκινήτου, στα πλαίσια ανάπτυξης των δραστηριοτήτων του, αναζητά νέο μέλος για την ομάδα της Διεύθυνσης Ανθρώπινου Δυναμικού.

Βασικές αρμοδιότητες:
  • Συλλογή, διαχείριση και τήρηση αρχείου στοιχείων μηνιαίας μισθοδοσίας
  • Συμμετοχή στον υπολογισμό και έλεγχο της μισθοδοσίας
  • Ολοκληρωμένη διαχείριση προσλήψεων, αποχωρήσεων και κάθε είδους μεταβολών προσωπικού και υποβολή εντύπων στους αντίστοιχους δημόσιους φορείς (Εργάνη, Σεπενετ κοκ)
  • Παρακολούθηση αδειών, ασθενειών, μεταβολών προγραμμάτων εργασίας προσωπικού κοκ και υποβολή τους σε Εργάνη
  • Διαχείριση ωρομέτρησης, έλεγχος και εισαγωγή στο πρόγραμμα μισθοδοσίας
  • Έκδοση και υποβολή μηνιαίων ασφαλιστικών και φορολογικών αρχείων
  • Εξυπηρέτηση εργαζομένων και επίλυση εργατικών και ασφαλιστικών θεμάτων προσωπικού
  • Συμμετοχή στη διαχείριση των παροχών προσωπικού
  • Συμμετοχή στο Reporting αμοιβών και παροχών εργαζομένων
  • Παρακολούθηση και εφαρμογή των εξελίξεων της εργατικής και ασφαλιστικής νομοθεσίας

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ ΤΕΙ Διοίκησης Επιχειρήσεων/ Οικονομικά/ Διοίκηση Ανθρώπινου Δυναμικού
  • Ανάλογη εργασιακή εμπειρία 2-4 έτη
  • Πολύ καλή γνώση εργατικής, ασφαλιστικής νομοθεσίας
  • Άριστη γνώση εφαρμογής ΕΡΓΑΝΗ
  • Επιθυμητή γνώση του προγράμματος SCAN HRMS
  • Άριστη γνώση του MS Office και ειδικότερα Word & Excel για ανάλυση στοιχείων και reporting
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας (γραπτό και προφορικό επίπεδο)
  • Εχεμύθεια, ανάληψη πρωτοβουλιών
  • Ακρίβεια και προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Άριστες ικανότητες οργάνωσης, διαχείρισης χρόνου
  • Ευελιξία και προσαρμοστικότητα

Παροχές Εταιρίας:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο παροχών
  • Δυναμικό & σύγχρονο περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχής εκπαίδευση και ανάπτυξη
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης
  • Ομαδικό Πρόγραμμα Υγείας & Ζωής