Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
11/04/2024

Ασφαλιστικός Υπάλληλος (Ομαδικών Συμβολαίων)

Ασφαλιστικά - Real Estate

Πόλη ΠΕΙΡΑΙΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρεία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, κορυφαίας εταιρείας, αναζητά ένα (1) άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Περιγραφή Θέσης
  • Επικοινωνία με ασφαλισμένους και πελάτες
  • Διαχείριση αποζημιώσεων, ομαδικών ασφαλίσεων, συμβολαίων
  • Διαχείριση ορθότητας εγγράφων
  • Άμεση επίλυση εκκρεμοτήτων
  • Επικοινωνία με τα αντίστοιχα τμήματα των ασφαλιστικών εταιριών
  • Καθημερινή υποστήριξη της εύρυθμης λειτουργίας του Τμήματος Ομαδικών Ασφαλίσεων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Δύο (2) έτη προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Πτυχίο ΤΕΙ/ ΑΕΙ
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Πολύ καλή γνώση Η/Υ
  • Άριστες επικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια, ομαδικό πνεύμα
  • Κάτοχος Διπλώματος Β’ Κατηγορίας
  • Πιστοποίηση Ασφαλιστικού Διαμεσολαβητή (επιθυμητή)

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Πρόγραμμα ομαδικής & ιδιωτικής ασφάλισης
  • Σύγχρονο και δυναμικό εργασιακό περιβάλλον
  • Σταθερό πρωινό ωράριο
Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση για να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.

Για περισσότερες θέσεις εργασίας επισκεφθείτε την ιστοσελίδα μας www.adecco.gr και καταχωρίστε το βιογραφικό σας σημείωμα στη βάση μας. Για την καταχώριση του βιογραφικού σας στη βάση της Adecco προτείνεται η χρήση του Google Chrome.

Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Πατήστε "Αποστολή Βιογραφικού" και θα μεταφερθείτε στη Σελίδα της εταιρείας.