Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

7/6/2023

Στέλεχος Οικονομικής και Διοικητικής Υποστήριξης

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΚΑΒΑΛΑ | ΚΑΒΑΛΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Εταιρεία ακουστικών βαρηκοΐας Cosmoear επιθυμεί να εντάξει στην ομάδα της Στέλεχος Οικονομικής και Διοικητικής Υποστήριξης.

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Σχεδιασμός και Ανάλυση των προϋπολογισμών για κάθε τμήμα, ανατροφοδότηση χρήσιμης ανάλυσης στους διευθυντές του κάθε τμήματος.
  • Παρακολούθηση ταμειακών ροών και χρηματοοικονομικών συναλλαγών.
  • Αξιολόγηση των δαπανών της εταιρείας και εφαρμογή στρατηγικών για τη μείωση του κόστους.
  • Έλεγχος συναλλαγών με σύγκριση και διόρθωση δεδομένων
  • Διαχείριση του τμήματος Ανθρωπίνου Δυναμικού (HR)
  • Έλεγχος του τμήματος προμηθειών
  • Προτάσεις προς τη διοίκηση με σκοπό τη λήψη μακροπρόθεσμων και στρατηγικών αποφάσεων
  • Παρακολούθηση και προτάσεις βελτίωσης των διαδικασιών

Απαραίτητα Προσόντα

  •  Απόφοιτος ΑΕΙ/ΤΕΙ (Οικονομικής/διοικητικής κατεύθυνσης)
  •  Άριστη Γνώση Η/Υ (MS Office, web user, προγράμματα erp)
  •  Τουλάχιστον 5ετής προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  •  Εμπειρία με στατιστικές αναλύσεις και στατιστικά πακέτα
  •  Γνώση χρηματοοικονομικών προβλέψεων και διάγνωσης, εταιρικών οικονομικών και ανάλυσης πληροφοριών
  •  Καλά ενημερωμένος σε τρέχοντα οικονομικά θέματα, λογιστική, φορολογική νομοθεσία και επιχειρηματικά   περιβάλλοντα
  •  Άριστη γνώση Αγγλικών

Παροχές

  •  Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  •  Ανταγωνιστικό πακέτο σταθερών και μεταβλητών αποδοχών
  •  Ευκαιρίες εξέλιξης σε μια δυναμικά αναπτυσσόμενη εταιρεία