Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
06/04/2024

Υπεύθυνος/η Ανθρώπινου Δυναμικού / HR Manager

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ - ΑΘΗΝΑ - ΚΩ - ΡΟΔΟ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Όμιλος Ξενοδοχειακών, Τουριστικών, Εμπορικών & Επιτιστικών Επιχειρήσεων επιθυμεί να προσλάβει :

Υπεύθυνο/η Ανθρώπινου Δυναμικού / HR Manager

Περιγραφή Θέσης!:

ο/η HR Manager
  • ενεργεί και επιβλέπει όλες τις διαδικασίες πρόσληψης, προσέλκυσης, επιλογής, ενσωμάτωσης και διατήρησης προσωπικού
  • έχει την ευθύνη για το σχεδιασμό και την αναθεώρηση της στρατηγικής, τον συντονισμό και τον έλεγχο εφαρμογής των πολιτικών, κανόνων και συστημάτων διαχείρισης του Ανθρώπινου Δυναμικού (π.χ. εργασιακές σχέσεις, μισθολογικά ζητήματα, εταιρική οργάνωση κτλ.).
  • να έχει την ικανότητα να διαγνώσει την οποιαδήποτε εκπαιδευτική ανάγκη και να σχεδιάσει εκπαιδευτικά προγράμματα με στόχο τη συνεχή κατάρτιση των εργαζομένων
  • να διαχειρίζεται, να εκπαιδεύει και να αξιολογεί τους εργαζομένους
  • να αντιμετωπίζει ζητήματα που σχετίζονται με το ανθρώπινο δυναμικό
  • να λειτουργεί σύμφωνα με τις αξίες και την στρατηγική του Ομίλου

Απαραίτητα Προσόντα

ο/η HR Manager θα πρέπει να διαθέτει τα παρακάτω προσόντα :

  • Να έχει την δυνατότητα συχνών ταξιδιών στην Ελλάδα και στο Εξωτερικό για εμπορικές εκθέσεις, σεμινάρια κ.τ.λ.
  • Να έχει την δυνατότητα κατά τους μήνες Μάιο έως Οκτώβριο να βρίσκεται και να διαμένει στα νησιά όπου ο Όμιλος δραστηριοποιείται
  • Να έχει καλή γνώση Η/Υ και MS Office
  • Να έχει καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Να έχει ομαδικό πνεύμα και υψηλό αίσθημα υπευθυνότητας
  • Να έχει ανεπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες, ηγετικές ικανότητες και προσαρμοστικότητα
  • Να εργάζεται με αναλυτική και μεθοδευμένη σκέψη
  • Να έχει την ικανότητα να εργάζεται υπό πίεση

Παροχές

  • Το καλύτερο πακέτο αποδοχών στην Ελληνική αγορά εργασίας
  • 12μηνη απασχόληση (μόνιμη θέση εργασίας)
  • Πλήρη ασφάλιση
  • Έξοδα μετακινήσεων
  • Έξοδα διαμονής
  • Μεταφορικό μέσο (αυτοκίνητο)
  • Προοπτική επαγγελματικής εξέλιξης

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.