Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

20/5/2019

German Customer Service Advisors (e-commerce υπηρεσίες)

Τηλεφωνικές Υπηρεσίες

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Μιλάτε άριστα γερμανικά ή είναι τα γερμανικά η μητρική σας γλώσσα;
Αν η επικοινωνία είναι το δυνατό σας σημείο, τότε αυτή η θέση σας αφορά!

Το Jobfind.gr - Career Portal για λογαριασμό πελάτη του - πολυεθνική εταιρεία διαχείρισης επιχειρήσεων - αναζητά Γερμανόφωνους Συμβούλους Εξυπηρέτησης Πελατών για εργασία πλήρους απασχόλησης στην Αθήνα για project που αφορά υπηρεσίες e-commerce & online shopping.

Τοποθεσία: Αθήνα (κέντρο)

Ο Σύμβουλος Εξυπηρέτησης Πελατών λειτουργεί ως σύνδεσμος παρέχοντας πληροφορίες σχετικά με προϊόντα ή υπηρεσίες και επιλύει προβλήματα, που οι πελάτες αντιμετωπίζουν, με ακρίβεια και αποτελεσματικότητα.

Αρμοδιότητες

  • Διαχείριση εισερχομένων κλήσεων (όχι τηλεφωνικές πωλήσεις) & διαχείριση ηλεκτρονικής επικοινωνίας μέσω email

Απαραίτητα Προσόντα

  • Μητρική γλώσσα τα γερμανικά ή άριστη γνώση της γλώσσας σε προφορικό και γραπτό λόγο
  • Καλή γνώση αγγλικών
  • Καλή γνώση και χειρισμός MS Office

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:
  • Πενθήμερη απασχόληση, κυλιόμενο ωράριο
    • Λειτουργία τμήματος ΔΕΥΤΕΡΑ - ΣΑΒΒΑΤΟ 08:00 - 22:00
  • Δυνατότητα επιλογής 8ωρης, 6ωρης ή 4ωρης απασχόλησης
  • Ανταγωνιστικός μισθός
  • Performance bonus
  • Πρόσθετη ασφάλιση & Restaurant Tickets
  • Εκπαίδευση