Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
24/4/2024

Field Recruiter

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΑΤΤΙΚΗ - ΒΟΙΩΤΙΑ | ΧΑΛΚΙΔΑ

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρεία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, αναζητά άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Περιγραφή Θέσης
  • Εντοπισμός και αξιολόγηση υποψηφίων στο πεδίο στην περιοχή Αττικής & Βοιωτίας
  • Χρήση field μεθόδων εύρεσης πιθανών υποψηφίων
  • Δημιουργία και διατήρηση σχέσεων με υποψηφίους
  • Δημιουργία και διατήρηση σχέσεων με τοπικούς φορείς
  • Συνεργασία με υπεύθυνους πρόσληψης για την κατανόηση αναγκών
  • Συντονισμός και προγραμματισμός συνεντεύξεων μεταξύ υποψηφίων και υπευθύνων πρόσληψης
  • Συνεισφορά στις διαδικασίες ενσωμάτωσης και προσαρμογής νεοπροσληφθέντων υπαλλήλων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον τρία (3) έτη σε ρόλο Πωλήσεων, Εξυπηρέτησης Πελατών ή στον Τουριστικό Κλάδο
  • Πτυχίο Ανώτατης Εκπαίδευσης θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν
  • Εμπειρία σε αντίστοιχη θέση θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν
  • Καλή γνώση αγγλικών (προφορικός και γραπτός λόγος)
  • Καλή χρήση ΗΥ και εφαρμογών MS Office
  • Άδεια οδήγησης ΙΧ
  • Οργανωτικές δεξιότητες
  • Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Bonus
  • Ιδιωτική ασφάλιση
  • Εταιρικό αυτοκίνητο
  • Έξοδα μετακίνησης
  • Εταιρικό κινητό τηλέφωνο
  • Ευκαιρίες εξέλιξης
  • Εκπαίδευση
Μπορείς να υποβάλεις το βιογραφικό σου στον παρακάτω σύνδεσμο:

Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση για να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.

Για περισσότερες θέσεις εργασίας επισκεφθείτε την ιστοσελίδα μας www.adecco.gr και καταχωρίστε το βιογραφικό σας σημείωμα στη βάση μας. Για την καταχώριση του βιογραφικού σας στη βάση της Adecco προτείνεται η χρήση του Google Chrome.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Πατήστε "Αποστολή Βιογραφικού" και θα μεταφερθείτε στη Σελίδα της εταιρείας.