Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

27/01/2023

Technical Support Specialist - REMOTE

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Εργασία από το σπίτι
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Είστε Μηχανικός, Μηχανολόγος, Ηλεκτρολόγος και θέλετε να εργαστείτε remote από οποιοδήποτε μέρος της Ελλάδας βρίσκεστε? Γνωρίζετε Γερμανικά? Σας ενδιαφέρει να εργαστείτε στην Τεχνική Υποστήριξη πελατών εξωτερικού, όπου θα ασχολείστε με την εύρεση λύσεων και τη σύνταξη προσφορών και μελετών? Θέλετε να ενταχθείτε σε Γερμανική εταιρία με δραστηριότητα σε όλο τον κόσμο?

Εάν απαντήσατε θετικά στα παραπάνω, τότε περιμένουμε την αίτησή σας για αυτή τη θέση Technical Support Specialist!

Αρμοδιότητες:

  • Επικοινωνία με πελάτες εξωτερικού για διερεύνηση αναγκών και επεξήγηση αιτημάτων
  • Υπολογισμός, προετοιμασία, σύνταξη τεχνικών προσφορών και προτάσεις λύσεων
  • On line και τηλεφωνική τεχνική υποστήριξη πελατών
  • Παρακολούθηση τεχνικής εκπαίδευσης στη Γερμανία

Απαραίτητα Προσόντα

Εμπειρία και γνώσεις:
  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Μηχανολογίας, Ηλεκτρολογίας, Μηχανικής
  • Γνώση Γερμανικής γλώσσας (επίπεδο Β2 κατ’ ελάχιστο)
  • Άριστη γνώση χρήσης Η/Υ (MS Office, ERP, CRM)
Προσωπικά Χαρακτηριστικά:
  • Ικανότητα εργασίας σε προκαθορισμένα χρονοδιαγράμματα
  • Ικανότητα εργασίας ομαδικά και αυτόνομα
  • Οργανωτικότητα, μεθοδικότητα, προσοχή στην λεπτομέρεια, συνέπεια, ακρίβεια
  • Επαγγελματική συμπεριφορά και ευγένεια
  • Διάθεση για εργασία, μάθηση και εξέλιξη

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό σταθερό πακέτο αποδοχών
  • Πλήρης εξοπλισμός για την εργασία
  • Μοντέλο εργασίας REMOTE
  • Extra παροχές σύμφωνα με το πρόγραμμα παροχών της εταιρίας
  • Συνεχής τεχνική κατάρτιση και εκπαίδευση στη Γερμανία και στην Ελλάδα
  • Άριστο, σύγχρονο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Γρήγορη προοπτική επαγγελματικής εξέλιξης