Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
26/04/2024

Τεχνικός Κατασκευαστής εργαλείων

Παραγωγή - Εργάτες - Τεχνίτες

Πόλη NEDERWEERT | Ολλανδία
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

 Ως κατασκευαστής εργαλείων στη εταιρεία μας, είστε υπεύθυνοι για τη συντήρηση, τις επισκευές και τις προσαρμογές στα καλούπια μας, έτσι διασφαλίζετε ότι τα εργαλεία λειτουργούν βέλτιστα. Θα εργαστείτε στην ολοκαίνουργια εταιρεία μας στο A2 στο Nederweert, όπου κατασκευάζουμε υψηλής ποιότητας τεχνικά προϊόντα από πλαστικό με περισσότερες από 40 σύγχρονες μηχανές χύτευσης με έγχυση και 1.500 καλούπια.

Τι ζητάμε από εσάς;

Είναι σημαντικό να έχετε εμπειρία ως κατασκευαστής εργαλείων σε μια εταιρεία χύτευσης ή μετάλλου και να έχετε συνηθίσει να εργάζεστε ανεξάρτητα και σε απαιτητικές ημέρες εργασίας. Έχετε μια καλή βασική γνώση των εργαλείων και μπορείτε ανεξάρτητα να κάνετε προσαρμογές σε πολύπλοκα καλούπια.

Τα καθήκοντα και οι αρμοδιότητές σας είναι:

  • Εκτέλεση περιοδικής και προληπτικής συντήρησης στα εργαλεία μας.
  • Μετατρέψτε τα καλούπια από τη μία έκδοση στην άλλη.
  • Εκτέλεση επισκευών σε ελαττωματικά καλούπια.
  • Βελτιστοποίηση καλουπιών κακής λειτουργίας.
  • Επίλυση ηλεκτρικών και υδραυλικών προβλημάτων με καλούπια. Κάνοντας προσαρμογές στα καλούπια.
  • Αντιμετώπιση προβλημάτων μούχλας στην παραγωγή.
  • Είστε σε θέση να εργαστείτε σε δύο βάρδιες αν αυτό σας ζητηθεί από την εταιρεία.

Πληροφορίες εταιρείας:

 Είστε προσανατολισμένοι στα αποτελέσματα, προσπαθείτε για το υψηλότερο επίπεδο ποιότητας όπως εμείς και έχετε εξαιρετικές δεξιότητες επίλυσης προβλημάτων; Τότε η εταιρεία μας είναι πραγματικά κάτι για εσάς. Είμαστε ειδικοί στον τομέα της χύτευσης με έγχυση και παράγουμε διάφορα πλαστικά εξαρτήματα χυτευμένα με έγχυση. Δεν φροντίζουμε μόνο για την παραγωγή, αλλά δραστηριοποιούμαστε επίσης στην ανάπτυξη και το σχεδιασμό νέων πλαστικών εξαρτημάτων και συστημάτων. Τα καθίσματα του σταδίου και τα εσωτερικά μέρη των τροχόσπιτων, των φορτηγών στο εσωτερικό και στο εξωτερικό. Ταΐστρες για σταθερό εξοπλισμό, εξαρτήματα για την αυτοκινητοβιομηχανία και τη βιομηχανία μεταφορών (συμπεριλαμβανομένων των ταχυδρομικών κέντρων διαλογής) εμπίπτουν επίσης στην γκάμα των προϊόντων μας. Η εταιρεία αναπτύσσεται γρήγορα, γι'αυτό αναζητούμε τακτικά νέους συναδέλφους για να ενισχύσουμε τη νέα, ενθουσιώδη ομάδα μας. Μέσα σε ένα ευέλικτο περιβάλλον εργασίας θα έχετε αρκετό χώρο για να αναπτύξετε τον εαυτό σας και να αναπτυχθείτε.

Απαραίτητα Προσόντα

Το προφίλ σας:

  • Εργάζεστε με ακρίβεια και επαγγελματισμό.
  • Έχετε αποκτήσει ευρεία εμπειρία σε κατάστημα εργαλείων στη βιομηχανία μετάλλων ή πλαστικών.
  • Έχετε μεγάλη εμπειρία με τη συναρμολόγηση και την αποσυναρμολόγηση εργαλείων.
  • Μπορείτε συμβατικά να γυρίσετε, να τρυπήσετε / χτυπήσετε, να φρεζάρετε και να αλέσετε.
  • Μπορείτε να συγκολλήσετε (συγκόλληση Micro / Tig) ή είστε πρόθυμοι να το μάθετε.
  • Έχετε εμπειρία στα Hotrunners.
  • Έχετε πιστοποιητικό περονοφόρου ανυψωτικού μηχανήματος ή είστε πρόθυμοι να το αποκτήσετε.
  • Έχετε πιστοποιητικό ασφαλούς ανύψωσης ή είστε πρόθυμοι να αποκτήσετε ένα.
  • Μπορείτε να εργαστείτε ανεξάρτητα στον τομέα σας.
  • Είστε σε θέση να εργαστείτε σε δύο βάρδιες αν αυτό σας ζητηθεί από την εταιρεία.
  • Κατοχή έγκυρης άδειας οδήγησης Β.
  • Έχετε καλή γνώση αγγλικής γλώσσας.
  • Έχετε Ελληνική ταυτότητα ή Ευρωπαϊκό διαβατήριο (η Ελληνική ταυτότητα να έχει εκδοθεί μέσα στα τελευταία 5 χρόνια και να μην έχει καμία φθορά).

Παροχές

Τι έχουμε να σας προσφέρουμε:

 Μια ενδιαφέρουσα εργασία σε ένα εμπνευσμένο περιβάλλον, με πολλές προκλήσεις στον τομέα των καλουπιών και διαδικασιών υψηλής ποιότητας. Και φυσικά ένας ωραίος μισθός, ημέρες διακοπών, ημέρες adv και μια πολύ ωραία ομάδα!

Θα εργαστείτε σε ένα νέο κτίριο στο Nederweert, NL και θα είστε μέρος μιας διεθνούς, βιομηχανικής οικογενειακής επιχείρησης, όπου η συνέχεια είναι πολύ σημαντική.

  • Μισθός €16,50 - €17,35 μικτά ανά ώρα.
  • Στις βάρδιες λαμβάνετε επίσης επίδομα βάρδιας.
  • 25 ημέρες διακοπών.
  • Πλήρης προσωπική ανάπτυξη μέσω της κατάρτισης και της εκπαίδευσης.
  • Συνεργασία με φιλικούς συναδέλφους.
Σχετικά με M@tchm@kers:
  • Θα σας παραλάβουμε από το αεροδρόμιο.
  • Θα σας βοηθήσουμε να υποβάλετε αίτηση για το RNI (αριθμό φόρων) σας και για την ολλανδική ασφάλιση υγειονομικής περίθαλψης.
  • Σας παρέχουμε ένα σπίτι όσο το δυνατόν πιο κοντά στην εργασία. Προσφέρουμε ένα ιδιωτικό δωμάτιο σε ένα σπίτι μαζί με τους συναδέλφους σας. Το κόστος για το ενοίκιο είναι περίπου στα 175€ την εβδομάδα και περιλαμβάνει νερό, ρεύμα, φυσικό αέριο και internet.
  • Αναλαμβάνουμε τη μεταφορά βρίσκοντας για εσάς ΙΧ (είτε προσωπικό είτε κοινόχρηστο με τους συγκατοίκους).
  • Καλυμμένα έξοδα μετακίνησης από και προς την εργασία (κάρτα καυσίμων).
  • Το εκάστοτε συμβόλαιο εργασίας, υπογράφεται μια μέρα πριν την αναχώρηση σας για την Ολλανδία (είναι στα Αγγλικά).

Ανυπομονούμε να σας γνωρίσουμε!

Οι ενδιαφερόμενοι για περαιτέρω πληροφορίες μπορούν να επικοινωνήσουν και τηλεφωνικά στο 2311180229.
***Ώρες λειτουργίας Δευτέρα - Παρασκευή 10:00 - 18:00

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.