Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

3/5/2017

ΣΤΕΛΕΧΟΣ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΠΩΛΗΣΕΩΝ

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ανώνυμη εταιρεία με έδρα στην Αθήνα, αποκλειστικός αντιπρόσωπος για την Ελλάδα και Κύπρο μεγάλων πολυεθνικών κατασκευαστών, με ηγετική θέση ολοκληρωμένων λύσεων για τη βιομηχανία ζητά: Στέλεχος Βιομηχανικών Πωλήσεων.

Καθήκοντα
• Ανάπτυξη, παρακολούθηση και διαχείριση πελατολογίου
• Πραγματοποίηση όλου του κύκλου πώλησης (επίσκεψη σε πελάτη, επισκόπηση και διάγνωση αναγκών, πρόταση/προσφορά, κλείσιμο παραγγελίας)
• Υπεύθυνος για την ανάπτυξη του υπάρχοντος πελατολογίου και την δημιουργία νέων πελατών
• Ενημέρωση και παρακολούθηση των νέων προϊόντων. (Διάβασμα τεχνικών εγχειριδίων, θέση σε λειτουργία και επίδειξη μηχανημάτων που προωθεί η εταιρία, παρακολούθηση εκπαιδεύσεων κλπ)
• Παρακολούθηση των εξελίξεων της αγοράς , τήρηση στοιχείων, αναφορές.

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Μηχανολόγου – Μηχανικού ή Ηλεκτρολόγου θα θεωρηθεί προσόν
• 4-5 χρόνια προϋπηρεσίας στις βιομηχανικές πωλήσεις
• Πολύ καλή γνώση Αγγλικών και βασικής τεχνικής ορολογίας (Γερμανικά επιθυμητά)
• Πολύ καλή γνώση χειρισμού Η/Υ  (MS Office)
• Ικανότητες επικοινωνίας, διαπραγμάτευσης, επίλυσης προβλημάτων και ανάπτυξης σχέσεων
• Αυτό-παρακίνηση και προσανατολισμός στο αποτέλεσμα. Ικανότητα οργάνωσης και διαχείρισης χρόνου και εργασιών
• Διαθεσιμότητα για επαγγελματικά ταξίδια εσωτερικού και εξωτερικού

Παροχές

• Ανταγωνιστικό αποδοχών βάση προσόντων και προϋπηρεσίας
• Πολύ καλό εργασιακό περιβάλλον
• Συνεχής εκπαίδευση στο εσωτερικό και εξωτερικό
• Bonus Επίτευξης στόχων