Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/1/2021

Διευθυντής Προμηθειών

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΚΗΦΙΣΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Εταιρία Bournas Medicals ενδιαφέρεται να προσλάβει υπάλληλο για τη στελέχωση του τμήματος προμηθειών.
Η εταιρία ιδρύθηκε το 1988 δραστηριοποιείται στο ιατρικό χώρο. Βασικό της αντικείμενο είναι η παραγωγή προϊόντων χάρτου για ιατρική χρήση (πχ εξεταστικά ρολά, χαρτοβαβακας, οδοντιατρική πετσέτα κλπ) και την εισαγωγή και εμπορία ιατρικών αναλωσίμων (πχ γάντια, γάζες, σύριγγες, πάνες γεροντικές, απολυμαντικά κλπ).
Η εταιρεία σήμερα απασχολεί 50 άτομα. Είναι μια από τις πέντε πρώτες στο χώρο των ιατρικών αναλωσίμων στην Ελλάδα και εξάγει τα προϊόντα σε περισσότερες από 40 χώρες.
Περισσότερες πληροφορείς θα βρείτε στο site www.bournas-medicals.gr

Περιγραφή Θέσης:

  • Διαχείριση προμηθειών που αφορούν σε πρώτες ύλες
  • Διαρκής έρευνα αγοράς και διαπραγμάτευση για την εξεύρεση νέων ειδών και προμηθευτών με σκοπό την βελτίωση υφιστάμενων συνεργασιών και δημιουργία νέων
  • Ζήτηση, παραλαβή και αξιολόγηση προσφορών, επικοινωνία με τα αρμόδια τμήματα για τυχόν απαιτούμενες διευκρινίσεις, παρακολούθηση παράδοσης
  • Επικοινωνία με προμηθευτές από την τοποθέτηση της παραγγελίας μέχρι και την παράδοση της στο μεταφορέα
  • Διεκπεραίωση όλης της διαδικασίας εισαγωγής προϊόντων (θαλάσσιο, αεροπορικό κλπ)
  • Διαχείριση διαθέσιμου stock αποθήκης και δρομολόγηση νέων παραγγελιών
  • Συμμετοχή στη δημιουργία, βελτίωση και τήρηση διαδικασιών των Αγορών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ με κατεύθυνση Διοίκηση Επιχειρήσεων ή Χρηματοοικονομική ή Λογιστική.
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 5 έτη σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη χρήση Η/Υ και MS Office
  • Ικανότητα αποτελεσματικής επικοινωνίας και διαπραγμάτευσης
  • Ικανότητα αποτελεσματικής διαχείρισης του χρόνου και οργάνωσης της εργασίας
  • Δυνατότητα ταξιδιών

Παροχές

  • Άρτια ποιοτική ενημέρωση
  • Φιλικό, ευχάριστο και δυναμικά αναπτυσσόμενο περιβάλλον εργασίας
  • Ιδιωτική ασφάλιση
  • Σταθερή απασχόληση
  • Προοπτικές ανάπτυξης και εξέλιξης
  • Extra Bonus