Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

28/7/2017

Υπάλληλος Τμήματος Εξαγωγών

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Περιγραφή

Περιγραφή Θέσης

  • Υποστήριξη Τμήματος Εξαγωγών και Υπεύθυνου του Τμήματος
  • Λήψη και καταχώρηση παραγγελιών
  • Επικοινωνία με μεταφορικές εταιρείες για αποστολή εμπορευμάτων και διαχείριση προγράμματος φορτώσεων
  • Συλλογή, προώθηση και διαχείριση φορτωτικών εγγράφων
  • Επικοινωνία γραπτή και προφορική με συνεργάτες, προμηθευτές και πελάτες
  • Συλλογή και αρχειοθέτηση εγγράφων

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου

  • Απόφοιτος/η ΑΕΙ/ ΤΕΙ/ ΙΕΚ
  • Προϋπηρεσία επιθυμητή έως δύο (2) έτη σε αντίστοιχα καθήκοντα , ιδανικά σε τμήμα επιχείρησης Εισαγωγών ή και Εξαγωγών
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας σε γραπτό και προφορικό επίπεδο
  • Άριστη γνώση Ms Office (ιδίως Excel)
  • Επιθυμητή η γνώση χειρισμού ERP συστημάτων
  • Πνεύμα συνεργασίας, ταχύτητα και προσαρμοστικότητα, δυνατότητα ευελιξίας
  • Ευχάριστη προσωπικότητα, αυτενέργεια

Παροχές

Παροχές Εταιρίας

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον