Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
12/4/2024

Υπεύθυνος Αγορών - Προμηθειών

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΣΙΝΔΟΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Αθηναϊκή Ζαχαροποιία, ηγετική εταιρεία στο εμπόριο τροφίμων με έμφαση στο εμπόριο ζάχαρης, επιθυμεί να προσλάβει υπάλληλο στο τμήμα προμηθειών-αγορών στο εργοστάσιο της εταιρείας στην Σίνδο Θεσσαλονίκης.

Θέση πλήρους απασχόλησης

Αρμοδιότητες:

• Επικοινωνία / Διαπραγμάτευση με προμηθευτές για προϊόντα, παραγγελίες, αποθέματα, τιμές

• Μελέτη τιμών και εκπτώσεων

• Παρακολούθηση αποθεμάτων

• Προετοιμάζει και εκδίδει, ανάλογα με τις ανάγκες και τις προδιαγραφές, Αιτήσεις Προμηθειών.

• Παραλαμβάνει, ελέγχει και αξιολογεί τις πληροφορίες και τις προσφορές των προμηθευτών και προτείνει στρατηγικές για τις απαιτούμενες προμήθειες.

• Παρακολουθεί τις παραγγελίες αγοράς, από την ζήτηση έως την παράδοση.

• Παρακολουθεί τα χρονοδιαγράμματα των παραδόσεων προμηθευτών και ερευνά νέους προμηθευτές.

• Μελέτη αγοράς και συγκρίσεις τιμών/προμηθευτών και δημιουργία νέων επαφών.

• Αναπτύσσει και βελτιώνει τις διαδικασίες, τα συστήματα και τις δυνατότητες αναφοράς για να ελέγχει την αποτελεσματικότητα του τμήματος.

Απαραίτητα Προσόντα

• Απόφοιτος Α.Ε.Ι./ Τ.Ε.Ι. Οικονομικής ή Θετικής Κατεύθυνσης ή Κατεύθυνσης στον Τομέα Τροφίμων ή Διοίκηση Επιχειρήσεων.

• Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2-3 ετών σε αντίστοιχη θέση (αγορών ή/και πωλήσεων)

• Υπευθυνότητα, ακεραιότητα, επαγγελματισμό, εγρήγορση και προσοχή στη λεπτομέρεια.

• Ομαδικό πνεύμα, επικοινωνιακές και οργανωτικές ικανότητες.

• Προγραμματισμός.

• Ευγένεια και πελατοκεντρική αντίληψη.

• Εστίαση σε αποτελέσματα και τήρηση προθεσμιών.

• Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας (προφορικά και γραπτά).

• Άριστη γνώση MS Office.

• Επιθυμητή η γνώση χειρισμού ERP/CRM συστημάτων.

• Εκπληρωμένη η στρατιωτική θητεία για τους άνδρες

Παροχές

• Ανάλογα με τα προσόντα σε άριστες συνθήκες εργασίας σε ένα σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον

• Συνεχής εκπαίδευση και καθοδήγηση

• Δυνατότητες επαγγελματικής εξέλιξης και ανάπτυξης

Αν πιστεύεις ότι η παραπάνω θέση σου ταιριάζει, κάνε αίτηση τώρα!

Όλα τα βιογραφικά αντιμετωπίζονται με αυστηρή εμπιστευτικότητα. Η εταιρεία θα επικοινωνήσει μόνο με υποψήφιους με βιογραφικά που πληρούν τα απαιτούμενα προσόντα και κριτήρια.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.