Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

16/05/2019

Τεχνολόγος Τροφίμων

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρεία Provil με έδρα τη Θεσσαλονίκη, η οποία δραστηριοποιείται στην παραγωγή βοηθητικών υλών για την βιομηχανία τροφίμων και την γαστρονομία, ζητά Τεχνολόγο Τροφίμων για την ανάπτυξη και την τεχνική υποστήριξη των πελατών της στο χώρο της βιομηχανίας τροφίμων. Ο υποψήφιος θα εκπαιδευτεί ώστε να αναλάβει να εφαρμόζει τα νέα προτεινόμενα προϊόντα στα τμήματα παραγωγής των πελατών της.

Κύρια καθήκοντα:

  • Επισκέψεις και Τεχνική υποστήριξη/Εφαρμογές προϊόντων σε βιομηχανίες τροφίμων (σε Ελλάδα και εξωτερικό)
  • Ανάπτυξη προϊόντων σε συνεργασία με τους πελάτες της εταιρίας
  • Αξιολόγηση της αγοράς και των αναγκών της
  • Συνεργασία με τα τμήματα πωλήσεων για την υποστήριξη των πελατών
  • Στενή συνεργασία με το εσωτερικό εργαστήριο R&D της εταιρίας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία 5 χρόνια τουλάχιστον σε αντίστοιχη θέση ή σε τμήμα Παραγωγής Βιομηχανίας Τροφίμων ή σε τμήμα Research & Development τροφίμων
  • Πολύ καλή γνώση της Παραγωγής Βιομηχανιών τροφίμων και ειδικά προϊόντων κρέατος.
  • Πτυχίο Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης στον χώρο των Τροφίμων
  • Άριστη γνώση Αγγλικών  (επιθυμητή και δεύτερη ξένη γλώσσα)
  • Γνώση χειρισμού H/Y
  • Δίπλωμα οδήγησης
  • Αναλυτική σκέψη
  • Ικανότητα επικοινωνίας
  • Δυνατότητα ταξιδίων στην Ελλάδα και στο εξωτερικό

Παροχές

  • Άριστη εκπαιδευτική υποστήριξη
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητες προσωπικής και επαγγελματικής ανέλιξης
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών (μισθός, bonus, ιδιωτική ασφάλιση και όλα τα μέσα υποστήριξης εργασίας)