Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

06/07/2023

Ηλεκτρολόγος Μηχανικός ΑΕΙ

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΘΗΝΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η εταιρεία Tetris Βusiness Development αναζητεί Ηλεκτρολόγο Μηχανικό ΑΕΙ για θέση εργασίας στην Αθήνα.

Περιγραφή Θέσης
  • Επικοινωνία, παρουσίαση και ενημέρωση σε υποψήφιους πελάτες για έργα ενέργειας
  • Σύνταξη Μελετών για Έργα Ενέργειας Φωτοβολταϊκά - Αποθήκευση
  • Υποβολή αιτημάτων προς ΔΕΔΔΗΕ, ΡΑΕ ΚΑΙ ΑΔΜΗΕ
  • Παρακολούθηση Αδειοδοτικής διαδικασίας
  • Προγραμματισμός, οργάνωση, συντονισμός εργασιών
  • Έρευνα Αγοράς για κοστολόγηση και τεχνικές προδιαγραφές στην προμήθεια εξοπλισμού.
  • Επικοινωνία και παρακολούθηση διαδικασιών με φορείς, προμηθευτές και μελετητές
  • Αυτοψίες – Μετρήσεις -Eπίβλεψη

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίων
  • Πτυχίο ΑΕΙ Ηλεκτρολόγου Μηχανικού ή Μηχανολόγου με εμπειρία σε αδειοδότηση Φωτοβολταϊκών έργων και αποθήκευση.
  • Επιθυμητός μεταπτυχιακός τίτλος MSc ή MBA.
  • Άριστη Γνώση Νομοθετικού Πλαισίου Αδειοδότησης ΑΠΕ.
  • Αποδεδειγμένη προϋπηρεσία 1 -3 έτη σε έργα ΑΠΕ.
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας (γραπτά και προφορικά)
  • Άριστη γνώση Η/Υ και MS Office
  • Καλή γνώση Autocad.

Δεξιότητες

  • Επικοινωνιακές ικανότητες και πνεύμα συνεργασίας
  • Άριστη οργανωτική ικανότητα και κριτική σκέψη
  • Ικανότητα για ανεξάρτητη εργασία και λήψη πρωτοβουλιών
  • Ταξινόμηση και σωστή αξιολόγηση σύνθετων πληροφοριών
  • Δεξιότητες multitasking και διαχείρισης χρόνου και προτεραιοτήτων

Παροχές

  • Μισθός και Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών (πριμ απόδοσης)
  • Συνεχής εκπαίδευση & προοπτικές εξέλιξης
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας