Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

2/4/2024

Junior Sous Chef

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΠΑΝΟΡΜΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ | ΡΕΘΥΜΝΟ

Περιγραφή

Για την νέα σεζόν 2024,
το 5στερο ξενοδοχείο Iberostar Creta Marine στην Κρήτη, αναζητά προσωπικό των παρακάτω ειδικοτήτων :

Γενικά καθήκοντα
  • Βοήθεια στην προετοιμασία και το σχεδιασμό όλων των μενού φαγητού και ποτών
  • Δημιουργία πιάτων υψηλής ποιότητας, τόσο από πλευράς εμφάνισης όσο και από πλευράς γεύσης
  • Διασφάλιση ότι η κουζίνα λειτουργεί με έγκαιρο τρόπο που πληροί τα πρότυπα ποιότητάς μας
  • Επινοητικότητα στην επίλυση τυχόν προβλημάτων που προκύπτουν και ανάληψη του ελέγχου σε οποιαδήποτε προβληματική κατάσταση
  • Συμμόρφωση με τους κανόνες υγιεινής και τα πρότυπα ασφαλείας και επιβολή της τήρησής τους
  • Διατήρηση θετικής και επαγγελματικής προσέγγισης με συνεργάτες και πελάτες

Απαραίτητα Προσόντα

  • 2+ έτη εμπειρίας ως Junior Sous Chef
  • Πτυχίο στη Μαγειρική ή σχετικό πιστοποιητικό
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών. Επιπλέον ξένη γλώσσα θα θεωρηθεί προσόν
  • Κατανόηση των διαφόρων μεθόδων, των υλικών, του εξοπλισμού και των διαδικασιών μαγειρικής
  • Εξοικείωση με τις βέλτιστες πρακτικές του κλάδου
  • Δυνατότητα εργασίας με διάφορα προγράμματα λογισμικού υπολογιστών (MS Office, λογισμικού διαχείρισης εστιατορίου, POS)

Παροχές

  • Διαμονή (εάν χρειάζεται) και διατροφή
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας