Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

18/01/2022

Digital Marketing Specialist - Marketing Manager

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΡΟΔΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ Γ. ΕΜΠΟΡΙΚΗ Α.Ε. µε τον διακριτικό τίτλο Caterplus, είναι µια σύγχρονη εμπορική εταιρεία, µε πολυετή, επιτυχή και δυναμική παρουσία στον ευρύτερο κλάδο εισαγωγής και διακίνησης τροφίμων, ποτών και πρώτων υλών αρτοποιίας – ζαχαροπλαστικής. Με έδρα τη Ρόδο δραστηριοποιείται στην ευρύτερη περιοχή της Δωδεκανήσου και την Κρήτη από το 1989!

Τα καθήκοντα της θέσης

  • Ανάπτυξη και υλοποίηση στρατηγικής marketing
  • Δημιουργία υλικού marketing και επιμέλεια κειμένων προς ανάρτηση
  • Παρακολούθηση και συντονισμός όλων των ενεργειών digital marketing (social media, newsletter, google campaigns)
  • Διαχείριση των εταιρικών λογαριασμών στα social media και του site της εταιρείας
  • Οργάνωση επαγγελματικών εκθέσεων
  • Παρακολούθηση και ανάλυση του ανταγωνισμού
  • Δημιουργία αναφορών και ανάλυση δεδομένων από προωθητικές ενέργειες και digital marketing campaigns.
  • Reporting και διαμόρφωση πινάκων ελέγχου ποιοτικής και ποσοτικής ανάλυσης.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος ΑΕΙ/ΑΤΕΙ/ΙΕΚ διοίκησης επιχειρήσεων/marketing ή συναφούς αντικειμένου.
  • Προϋπηρεσία στο digital marketing
  • Καλή γνώση Adobe Creative Suite (Photoshop, Illustrator, XD)
  • Καλή γνώση διαχείρισης λογαριασμών social media και mailchimp
  • Εμπειρία στην υλοποίηση paid campaigns Facebook, google ads, κτλ.
  • Καλή γνώση στη χρήση συστήματος CRM.
  • Εξαιρετική γνώση MS Office (Excel, Power Point, Word).
  • Καλή γνώση αγγλικών.
  • Ευχάριστη και ενθουσιώδης προσωπικότητα.

Παροχές

  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών (βάσει προσόντων)
  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον.