Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

16/07/2019

Γραφίστας

Design - Photo - Video - Audio - Arts

Πόλη ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Ζητείται Γραφίστας από εταιρεία εμπορίας τεχνολογικών ειδών στην Καλαμαριά Θεσσαλονίκης.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Στα καθήκοντα περιλαμβάνεται κυρίως ο σχεδιασμός καταχωρήσεων και προωθητικών ενεργειών.

Αρμοδιότητες:

  • Δημιουργικός σχεδιασμός λογοτύπων και εταιρικής ταυτότητας
  • Δημιουργικός σχεδιασμό καταχωρήσεων και προωθητικών φυλλαδίων
  • Δημιουργικός σχεδιασμό προωθητικών POP υλικών
  • Δημιουργία υλικών για website / Social Media / Newsletters /Banners
  • Συμμετοχή στα εκάστοτε project και συνεργασία με τα υπόλοιπα στελέχη με στόχο το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα
  • Σύνταξη ενημερωτικών δελτίων, ανάρτηση περιεχομένου στα social media και διαχείριση campaign επικοινωνίας
  • Σχεδιασμός campaign προώθησης προϊόντων σε συνεργασία με εμπορικό δίκτυο,σύνθεση προτάσεων και μέσων,προκοστολόγηση,εκπόνηση,έκθεση αποτελεσμάτων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Ενδιαφέρον στο πεδίο του σχεδιασμού ιστοσελίδων, τις δυνατότητες και τις αρχές του web
  • Γνώση Adobe Illustrator, Photoshop, InDesign
  • Επιθυμητή γνώση στο XD και Adobe AfterEffects
  • Γνώση αγγλικών
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Σπουδές αντίστοιχης κατεύθυνσης
  • Εξοικείωση με τα Social Media
  • Τήρηση χρονοδιαγραμμάτων
  • Ομαδικό πνεύμα, θέληση και αγάπη για δημιουργικότητα και πρωτοτυπία
  • Εργατικότητα και υπευθυνότητα
  • Ηλικία έως 35 ετών

Παροχές

  • Αρχική και συνεχής εκπαίδευση
  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Δυνατότητες επαγγελματικής εξέλιξης