Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

31/07/2020

IT Manager

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΚΑΛΟΧΩΡΙ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Α.Ε.παραγωγής χρωμάτων & εμπορίας βιομηχανικών ειδών & αναλωσίμων με έδρα στο Καλοχώρι Θεσσαλονίκης αναζητά τελειόφοιτο-απόφοιτο της σχολής Εφαρμοσμένης Πληροφορικής για ανάληψη καθηκόντων Διαχειριστή ζητημάτων πληροφορικής με προοπτική ανέλιξης σε IT and Information Systems Manager.

Περιγραφή Θέσης
  •  Ευθύνη για την ορθή λειτουργία και τη συντήρηση των συστημάτων της εταιρείας
  •  Προγραμματισμός και υποστήριξη σε τομείς όπως, servers, δίκτυα, τηλεφωνία και λογισμικά
  •  Συντονισμός των αναγκαίων αναβαθμίσεων και αντικαταστάσεων εξοπλισμού
  •  Παρακολούθηση τεχνολογικών εξελίξεων με σκοπό τη κατάθεση προτάσεων για την συνεχή βελτίωση των συστημάτων και των υποδομών καθώς και τις δυνατότητες του συνδεδεμένου κόστους
  •  Δημιουργία και συντήρηση ιστοσελίδας
  •  Ανάπτυξη ηλεκτρονικών μέσων marketing
  •  Δημιουργία Καταλόγων
  •  Project management σε έργα πληροφορικής της Εταιρίας
  •  Εκπαίδευση χρηστών

Απαραίτητα Προσόντα

  •  Γνώσεις πληροφοριακών συστημάτων (ERP, CRM etc.)
  •  Γνώσεις Microsoft Office (κυρίως Excel)
  •  Γνώσεις Αγγλικών
  •  Αξιοσημείωτο προτέρημα αποτελούν οι γνώσεις Graphic Design
  •  Δυνατότητα επίλυσης τεχνικών προβλημάτων πληροφορικής (στοιχειώδεις γνώσεις hardware και δικτύων).

Παροχές

  •  Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών πλήρους απασχόλησης και ασφάλισης
  •  Δυνατότητα εξέλιξης